„Letos je vidět posun nejméně o čtrnáct dnů. Kvůli teplému počasí a brzkému květu jsme loni a předloni počítali výrazné ztráty. V sadu jsem se byl podívat na Velikonoční pondělí a jelikož jsou pupeny zavřené, nepoznáte vůbec nic. Netvrdíme, že škody nebudou, ale zatím je nevidíme,“ potvrzuje jednatel společnosti Ekofrukt Slaný Tomáš Richtr.

Zda se na celkovém stavu stromů podepsaly například i lednové mrazy, které byly i kolem minus 20 stupňů Celsia, zjistí ovocnáři rovněž později. „To poznáme, až stromy naraší nebo pokvetou,“ dodal jednatel.

Vzhledem k tomu, že se v podniku věnují, kromě pěstování jablek také peckovinám, soustředí se na jejich ochranu před mrazy pálením protimrazových svící. „Je to nákladnější metoda a aplikuje se pouze, když jsou stromy v květu. Provádíme ji speciálními svícemi u meruněk a třešní, jinak se to nevyplatí,“ dodal Richtr.

Jak potvrzuje ovocnář společnosti Pavel Ambroz, pokud je hlášena mrazivá předpověď, což předpokládají koncem dubna, vyrazí zaměstnanci do rozkvetlého sadu s protimrazovými svícemi. Jedná se o zhruba 5 kilovou plechovku s parafínem. V uličkách je pak pokládají pod rozkvetlé stromy asi ve čtyřmetrových rozestupech. „Plechovka s parafínem vydrží 6 až 8 hodin. „Když knot z kartonového papíru zapálíte, svíce doutná a vytváří těžký dým, který vytlačí studený vzduch ohrožující květ. Dokážeme tak teplotu snížit i o několik stupňů a úrodu ochránit,“ dodal ovocnář Ambroz.

Aktuálně pěstují ve slánském Ekofruktu jablka na 120 hektarech, hrušky na pětadvaceti hektarech, o pět hektarů zde mají méně třešní a po patnácti hektarech pak višně a meruňky.

Pustili se zde i do žádaných bio odrůd. „Předloni jsme nasázeli prvních sedm hektarů bio jablek, jsou to nové speciální odrůdy. Stromy mají vlastní kapkovou závlahu a ošetřovány jsou jako bioprodukty,“ uzavřel jednatel Tomáš Richtr.