První nadšenci vyrazili do řádků s košíky hned dopoledne a spokojenost je velká. Kladenský deník zde potkal na dvě desítky sběračů s plnými košiky, kbelíky i plastovými krabičkami. Někdo bude mlsat zasyrova, jiný sbírá jahody na knedlíky, další na zamražení.

Jahody z místní plantáže rostou tam, kde se ještě před časem dařilo ovocným stromům, zejména jabloním. Ty podnik Ekofrukt po letech vyměnil pro velkou konkurenci zahraničních produktů na dvouhektarovém poli právě za jahody. Na černé fólii a na slámě se tu daří tisícům rostlinek a vyživovány jsou kapkovou závlahou.

Při samosběru přijdou slánské jahody na 115 korun za kilogram. V obchůdku v areálu Ekofruktu koupíte kilogram načesaných jahod za 140 Kč, takže samosběr se určitě vyplatí.

Jelikož ale dozrávají zatím postupně, je lépe si návštěvu podniku domluvit předem telefonicky, upozornil hlavní manažer Ekofruktu Slaný Jiří Johanovský. Mimo to se mohou podle něj zájemci postupně těšit i na samosběr okurek nakládaček, dýní, brambor, cibule nebo česneku. Objednat se na samosběr můžete na čísle: 602 804 704.