Po půlnoci vyjížděli záchranáři do Čeradic na Kladensku k úrazu ženy, která utrpěla drobnou tržnou ránu na hlavě pyrotechnikou. Záchranáři ji po ošetření převezli na chirurgickou ambulanci do Slaného. Dále také jeli k popálenému muži, jenž se poranil při požáru vozu v Želenicích.

Včetně těchto vyjížděli středočeští záchranáři o silvestrovské noci ke 163 případům (19.00 – 7.00 hodin).

Přibližně do půlnoci hodnotily průběh večera jako klidný především dispečerky ve zdravotnickém operačním středisku. Od půlnoci však již zaznamenaly zvýšený nárůst hovorů na záchrannou službu a s tím spjaté zvýšené procento výjezdů.

„Jednalo se o běžné výjezdy záchranné služby k somatickým onemocněním, ale také o úrazy a stavy, které měly souvislost s novoročními oslavami. Vyjíždělo se i ke dvěma začínajícím porodům na Nymbursku, budoucí maminky byly převezeny do porodnice v Nymburce. Nejvyšší kumulaci výjezdů a hovorů na linku 155 jsme měli od půlnoci do dvou hodin ráno, kdy jsme měli většinu sanitních vozů nepřetržitě v terénu,“ řekla mluvčí záchranářů Tereza Janečková.

Typickými silvestrovskými pacienty byli lidé s intoxikací alkoholem, ti, co si způsobili úraz v opilosti po pádu nebo pořezáním se o sklenici či láhev a několik pacientů utrpělo lehčí popáleniny od pyrotechniky. Záchranná služba také zasahovala u několika úrazů po napadení.

Těchto pacientů měli záchranáři celkem 64. Někteří lidé byli vlivem alkoholu agresivní a záchranářům dělali problém při ošetřování. V některých případech záchranáři na místě spolupracovali s Policií ČR. Například při ošetřování dívky v Příbrami, jež si po pádu poranila rameno, její přítel napadl řidiče sanitního vozu. Záchranář naštěstí neutrpěl žádné zranění a dívka byla po ošetření transportována na chirurgickou ambulanci do příbramské nemocnice.

První typický silvestrovský výjezd měli záchranáři již po deváté hodině večer do obce Loděnice na Berounsku, kde se zranil muž při odpalování pyrotechniky. Jedna z petard mu explodovala přímo v ruce. Utrpěl lehčí úraz a zhmoždění ruky, měl štěstí, protože se nejednalo o ztrátové poranění. Záchranáři po ošetření muže převezli na traumacetrum do motolské nemocnice.
O půlnoci vyjížděla záchranná služba do Lázní Toušeň k úrazu sedmiletého dítěte petardou v očích, po ošetření bylo dítě převezeno na oční oddělení do Fakultní nemocnice Na Bulovce.
Po půlnoci vyjížděli záchranáři do Čeradic na Kladensku k úrazu ženy pyrotechnikou, která utrpěla drobnou tržnou ránu na hlavě. Záchranáři ženu po ošetření převezli na chirurgickou ambulanci do Slaného. Dále také k popálenému muži, který se poranil při požáru vozu v Želenicích.
Ve 2:21 vyjížděli záchranáři k napadenému 17letému chlapci v Dřínově na Mělnicku. Mladík byl s lehčím úrazem převezen na chirurgickou ambulanci do Neratovic.
Ve 2:30 byli voláni záchranáři k bezvědomí devatenáctileté dívky v Psárech. Záchranáři měli u dívky podezření na intoxikaci alkoholem. Dívka měla poruchy vědomí. Záchranáři dívku po zahájení léčby transportovali do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze.
Ve 3:40 byli voláni záchranáři k muži, který vypadl z balkónu v Mukařově. Muž spadl z výšky 2,5 metrů utrpěl zhmoždění hrudníku. Muž byl záchrannou službou převezen na traumatologii do vinohradské nemocnice v Praze.
Ve 4:00 vyjížděli záchranáři do jedné z berounských restaurací k muži, který měl bodnou ránu ve stehně. Muž byl převezen na centrální příjem do hořovické nemocnice a při předání v nemocnici byl agresivní.
Agresivního pacienta, zřejmě ještě pod vlivem alkoholu, měli záchranáři také v 6:00 v Milovicích na Nymbursku. Muž měl tržnou ránu na ruce a dělal problémy při ošetřování. Záchranáři na místě spolupracovali s Policií ČR, poté byl muž transportován sanitním vozem na chirurgickou ambulanci do Nymburka.