Sbírka byla k poslednímu březnu ukončena na transparentním účtu a rozpečetěny pokladny.

Nejvyšší částka – více než 70 tisíc korun – byla připsána z výtěžku tomboly na plese Města Kladna. Další peníze se vybraly při benefici v Městském divadle a v městském informačním centru. Obyvatelé města přispívali i v pokladnách divadel, hudebním klubu Dundee Jam, galerii kladenského zámku a při akci kina Sokol.

Hotovost z jednotlivých akcí a kasiček byla vložena na transparentní účet, kam přispěli sousedé i přespolní jednotlivci, firmy, sportovní kluby, zaměstnanci knihovny a magistrátu, církevní spolky, a také hudební benefiční počin skupiny Kiks. Suma dosahuje téměř 380 tisíc korun. „Finance budou mezi nájemníky rozděleny i s ohledem na počet členů v domácnosti. S obyvateli se spojíme a částky jim pošleme na účty v nejkratším možném termínu. Uvědomuji si, že i když většina obyvatel se do svých bytů vrátila již před několika týdny, finanční pomoc se všem bude hodit. Velmi děkuji těm, kteří na transparentní účet přispěli,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Jeden z 82 bytů panelového domu na konci ledna vyhořel a všichni obyvatelé se museli na několik týdnů uchýlit do náhradního bydlení. Domů se začali vracet domů začátkem března.

V současné době je většina nájemníků zpátky ve svých bytech, mimo 21 bytů v horních třech patrech, které byly požárem poškozeny nejvíce, a bytů poškozených vodou při hašení. Jejich obyvatelům magistrát přidělil jiné byty a nájemné v prvním měsíci bylo sníženo na symbolickou částku. „Nejrozsáhlejší stavební práce probíhají v nejvyšších patrech, kde bude nainstalována speciální konstrukce, která trvale staticky zajistí byty v těchto podlažích,“ řekl náměstek primátora Tomáš Kutil.