V rámci oslav byli vyznamenáni dlouholetí členové sboru. „Jeden z nich už je dobrovolný hasič šestapadesát let, další čtyřicet let. Také dostali vyznamenání tři členové, kteří jsou součástí sboru deset let," uvedla starostka Hospozína Iveta Hasalová.

Ve vesnici nechyběly dětské soutěže a večer se lidé bavili na zábavě s živou kapelou. Své taneční umění předvedly také děti ze sdružení Spirála Černuc.

Jak řekla Iveta Hasalová, je ráda, že v obci dobrovolní hasiči fungují. „Jsou potřeba, když se něco ve vesnici děje. Už několikrát zasahovali při požárech v okolí obce. Je to prospěšné," uvedla.

Největším nepřítelem sborů dobrovolných hasičů nejen toho hospozínského je nedostatek času. „Také mladší ročníky nemají o činnost moc zájem, takže u nás zůstává spíše starší garda. Ovšem doufám, že sbor v obci ještě nějakou dobu vydrží," vyjádřila se starostka Hasalová.

V současné době je v Hospozíně jedenadvacet dobrovolných hasičů. Výjezdová skupina čitá sedm členů. Starostou sboru je Milan Hnízdil a jejich velitelem je Jaroslav Nídr.

„Máme v družstvu dvě ženy," poznamenala starostka.

Hasiči se pravidelně zúčastňují soutěží v požárním sportu.