Místo pod viaduktem ve Smečenské ulici, kde se stěží vyhnou dva velké vozy jedoucí proti sobě a není tu ani chodník, bude nyní opatřeno semaforem s ovládáním.

Za posledních dvacet let vyhaslo v tomto úseku se dvěma zatáčkami zbytečně několik lidských životů. „Je to hrůza, když se z jedné strany vyřítí auto, proti jede náklaďák a do toho chci bezpečně pod mostem projít, musím být hodně rychlá a proběhnout,“ uvedla žena ze Slaného–Kvíčku. V oč horší se nacházejí situaci maminky s kočárky, děti nebo a důchodci, jejichž pohyblivost je značně snížena.

Na opakované stížnosti lidí se snaží slánská radnice reagovat, ale v pokladně chyběl dostatek peněz na uskutečnění účinného řešení. I když už konkrétní projekt existuje, na jeho uvedení do života chybí nejméně osm milionů korun.

„Projekt v sobě zahrnuje vybudování průchodu. Znamenalo by to nejen prokopat tunel, ale zajistit i výluky v dopravě. Poslední návrh vyřešit situaci semaforem je mnohem snazší a finančně méně nákladný. Vytvoření dokumentace na tuto akci stálo jedenašedesát tisíc korun,“ uvedl vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu ve Slaném Jiří Vesecký.

Stabilní semafor, jejž budou moci ovládat chodci tlačítky z obou směrů a získají tak potřebný interval k tomu, aby mohli bezpečně projít, by měl být co nevidět podpořen z peněz středočeského krajského úřadu.

„Když vše dobře dopadne a získáme veškerá potřebná povolení a peníze, budeme moci semafor do míst naistalovat ještě letos v létě,“ uvedl slánský starosta Ivo Rubík.

Kateřina Husárová