Dobu oprav strávili v přistavěné části budovy, která vznikla před pěti lety. „Ještě zbývá modernizovat jedno patro, přízemí, suterén včetně kuchyně a schodiště. Po dokončení rekonstrukce se navýší kapacita domova na 154 klientů,“ řekl kladenský radní Petr Soudek.

Práce v druhém patře začaly v listopadu. „Opraveno bylo patnáct pokojů. Byly vytvořeny samostatné koupelny s toaletou vždy pro dvě ubytovací jednotky a opraveny ty stávající v pokojích. Společná koupelna pro seniory zůstala a je připravena pro montáž masážní vany,“ popsal ředitel domova Miroslav Petrák, s tím, že patro je nyní bezbariérové.

Stavební část vyšla na 5,8 milionu korun, nové vybavení podlaží stálo zhruba 2 miliony korun.

V Kladně mají zařízení pro důchodce dále také ve Švermově, jehož zřizovatelem je Středočeský kraj.

Domovů pro seniory je na Kladensku přesto nedostatek, jelikož populace stárne a čekací doby jsou dlouhé. Další zařízení, kde senioři nacházejí nový domov, proto vznikají. Příkladem je nedávno dokončený krajský domov pro seniory v Žižicích a dále pak soukromý seniorhaus v Zichovci. Jiné soukromé zařízení pro dříve narozené chtějí postavit naproti mateřince už příští rok v Královicích. „Rádi bychom na bydlení získali podporu od státu, takže sledujeme aktuální výzvy,“ uvedl starosta Královic Luděk Šofr. Obec zde chce vybudovat deset malometrážních bytů, každý z nich pro dvě osoby.