„Původně jsme se vídaly pouze jednou týdně, ale díky velkému zájmu byl loni v září zaveden i středeční klub. Dámy, které chodí v pondělí, si daly pracovní název Pampelišky, ty středeční si říkají Pomněnky,“ uvedla vedoucí klubu Jitka Petříková.

S lehčími výtvory mohou členkám klubu pomáhat i klienti denního stacionáře, kteří jsou i v hodně pokročilém věku velice tvořiví.
„Kromě klasických technik jako je vyšívání, háčkování, šití, a malování, zkoušíme v současné době i něco nového, jako například pletení košíků, tkaní nebo malování na hedvábí. Nápady hledáme především ve vlastní fantazii, málokdy se inspirujeme třeba v knížkách nebo časopisech,“ říkají nadšeně všechny seniorky.

Za svou nejužitečnější práci všechny považují šití panáků pro dětská oddělení nemocnic. „Jedná se o bílé panáky, které si děti mohou samy pokreslit, ty šikovnější jim dokonce šijí i jednoduché oblečky. Lékaři pak díky těmto figurkám svým malým pacientům lépe vysvětlí, co jim budou operovat, psychologové s nimi pracují při výsleších zneužívaných a týraných dětí. Jsme rády, že i díky naší práci se pak nemocné děti necítí v nemocnici tak samy,“ říká s úsměvem Vilma Selicharová.

Klub tvořivých rukou se každoročně zúčastňuje výstavy s názvem Šikovné ruce našich seniorů pro radost a potěšení, který se koná v Lysé nad Labem. Zde se pokaždé umístí na přední pozici.

„Letos jsme se dokonce objevily i v pořadu České televize Barvy života. Diváci zde mohli vidět výtvor naší kolegyně Jany Pešulové, jež vyrobila originální postavičky pletoucí babičky a čtoucího dědečka,“ dodala Petříková.

Na předvánoční dobu chystají důchodkyně tradiční prodejní výstavku. Ta se letos bude konat od třetího do šestého prosince ve Fontáně v ulici 5. května .
Její návštěvníci si zde budou moci koupit nebo jen prohlédnout jak výrobky s vánoční tematikou, tak i klasické výtvory, na nichž seniorky pracovaly celý předcházející rok.

Výtěžek z výstavy půjde na nákup nového materiálu a také jako dar 14. mateřské školce, která za obdržené peníze nakoupí nové hračky.