S netradičním nápadem vybudovat v Knovízi u Slaného krematorium pro malá domácí zvířata přišla zjara letošního roku skupina investorů z Prahy.

Kladenský deník sleduje počínání tří obchodních partnerů delší dobu. Vůle obyvatel obce je ale jiná. Lidé se neznámého bojí. Důrazně a opakovaně, řekli ne a ve vsi se stavět nebude.

Spalovna vybavená technologií Bentley by byla teprve druhá svého typu v České republice. Likvidace zvířecích ostatků od soukromých osob není levnou záležitostí. Pohybuje se v řádech tisíců. Kvůli tomu, že místní projektu od počátku nedůvěřují a obávají se mít za svými domy krematorium, sepsali o prázdninách petici, na které je více jak tři sta podpisů.

Pro další posouzení záměru se investoři sešli s Knovízskými v pondělí večer. Setkání bylo ale velmi bouřlivé, plné emocí i nevybíravých výrazů ze strany obyvatel. Podnikatelé proto další úsilí vzdali a pro svůj nápad hledají jinou lokalitu.

Jak řekl po jednání starosta Knovíze Jindřich Hnilička, rád by zájmové skupině vyšel vstříc a nabídl prostory v někdejším vojenském areálu Drnov. „Je to společný majetek Dobrovolného svazku obcí Terra Prosperita. Budou se proto muset vyjádřit i další členové," uzavřel starosta