Po zvlněné vozovce, jejíž převýšení je v některých místech kolem deseti centimetrů a střídá se s hlubokými krátery v asfaltu, denně projížějí desítky aut doslova krokem. Jiná se místu raději vyhýbají.


„Máme poměrně vysoké auto, ale přesto jsem si tu před nějakou dobou utrhla výfuk. Když jsme plně naloženi a náhodou se nám podaří zaparkovat přímo u domu, všichni musí nejdřív vystoupit a až poté mohu zajet. Za normálních okolností není špatný stav vozovky tak patrný, ale při včerejším blokovém čištění se vše ukázalo v plné kráse. Díry už jednou opravili, ale po čase se opět vymlely,“ uvedla šedesátiletá žena.„Za poslední tři roky se stav silnice velmi zhoršil. Odpoledne tady už není kde zaparkovat a ještě tohle. Vůbec se nedivím, že si tu někdo může urazit výfuk,“ řekl její soused.

ravy silnic a chodníků ve městě. Teprve poté se bude tvořit plán. O stavu komunikace v ulici Maxe Švabinského nemáme od občanů žádné zprávy. Na základě tohoto upozornění magistrát vyšle na místo zástupce odboru dopravy a služeb, kteří posoudí stav vozovky,“ uvedla mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.