Tomu už by měl být na konci léta konec. Odbor dopravy kladenského magistrátu nyní připravuje rozsáhlou rekonstrukci zmíněné komunikace od hotelu až po křižovatku s ulicí Petra Bezruče.

„Povrchy jsou zde propadlé, u sítenského mostu bude nutné udělat diletační spáry,“ nastínil problém vedoucí uvedeného odboru Tomáš Fujan.
„Nyní čekáme na konečné vyjádření odborníka, který prováděl sondy na mostě. Technologie opravy vozovky na něm je totiž jiná než u běžné komunikace,“ uvedl Fujan s tím, že v příštích dvou až třech týdnech by měla být na rekonstrukci z rozpočtu vyčleněna definitivní suma.

Oprava je plánována na období prázdnin, kdy je v Kladně provoz přece jen slabší. Zmíněná komunikace přesto nebude uzavřena v celém rozsahu, ale zůstane částečně průjezdná. Rekonstrukce dalších vozovek se prý bude odvíjet od finanční částky, kterou si vyžádají práce právě v ulici Cyrila Boudy.
Podle opozičního krajského zastupitele Marcela Hraběte (ČSSD) ale neinvestuje město Kladno do oprav komunikací tolik peněz, kolik by bylo potřeba. „Pokud si vzpomínám, měla být ulice Cyrila Boudy opravena už před několika lety. Teď už je v tak dezolátním stavu, že kamery na měření rychlosti, které zde byly umístěny, poněkud ztrácejí svůj smysl,“ prohlásil Hrabě.

Podle jeho slov je na tom podobně i část ulice Železničářů, jejíž rekonstrukce byla rovněž avizována už několik roků nazpátek. V souvislostí s ulicí Cyrila Boudy zmínil Hrabě také dřívější slib vybudovat zde po obou stranách takzvané zálivy autobusových zastávek. Ten ale vznikl pouze na straně u gymnázia.

Jak Kladenskému deníku sdělil náměstek primátora Miroslav Bernášek (ODS), je letos v rozpočtu na opravy povrchů určeno 25,1 milionu korun. Dalších 19 milionů na chodníky a 22 milionů na nová parkovací místa. Před pěti lety to podle Bernáška byly částky 19, 10 a 6 milionů. „Letos jsme navíc obdrželi od kraje třicetimilionovou dotaci určenou na opravy komunikací v průmyslové zóně Kladno–východ. Využijeme ji v Dubské ulici a na příjezdových silnicích uvnitř této průmyslové zóny,“ nastínil náměstek.

„Víme, že silnice v Kladně jsou ve špatném stavu, ale zejména hlavní tahy jsou ve správě kraje, nikoli města. Na letošek je mimo jiné také plánována oprava ulic Dukelských hrdinů, Generála Klapálka a části Milady Horákové. Připravuje se rekonstrukce Velvarské ulice,“ poznamenal Bernášek.
Podle něj je nutné všechny opravy koordinovat, aby výrazněji nezatížily dopravní situaci ve městě.