Kladno
„Opravy probíhají vždy a všude v letních měsích,“ upřesnil tiskový mluvčí magistrátu Kladno Libor Kasík. „Je to zejména z důvodu nejmenšího množství jak osobní, tak nákladní dopravy ve městě,“ pokračoval. „Aktuální uzavírky, které se v těchto měsících v Kladně provádějí, jsou z důvodu již havarijního stavu komunikací, jež si rekonstrukci opravdu vyžadovaly,“ dodal mluvčí.

Až do 31. srpna je částečně uzavřena ulice Cyrila Boudy v Kladně. Omezení provozu začíná na náměstí Sítná a končí na křižovatce s ulicí Petra Bezruče. Komunikace je průjezdná v obou jízdních pruzích. Až do konce srpna jsou částečně uzavřeny ulice Dubská a Huťská v Kladně. V provozu je pouze jeden jízdní pruh směrem z centra. Objízdná trasa je vedena přes Libušinu ulici areálem hutí a výjezdem přes vrátnici Koněv.

Od příštího pondělí 21. července bude z důvodu rekonstrukce zcela uzavřena silnice od křižovatky ulice Sportovců v Kladně až ke křižovatce v obci Velká Dobrá. Objízdná trasa povede ulicí Sportovců a Doberskou až do Velké Dobré. O plánované rekonstrukci se dozvíte více ve středečním Kladenském deníku. Na přelomu července a srpna započne uzavírka rozdělovského mostu v Kladně.

„Uzavřená silnice mezi Unhoští a Nouzovem bude otevřena nejspíše koncem srpna či začátkem září,“ uvedl mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka. „Doporučujeme motoristům v případě, že budou cestovat na Křivokát, výhodnější trasu po silnici R6 směrem na Karlovy Vary až ke sjezdu u Kačice a dále přes Lány směrem na Křivoklát,“ dodal. Poslední uzavírka týkající se silnice mezi Jenčí a Unhošťí potrvá až do první poloviny srpna.

Slaný
Až do 31. srpna je uzavřena hlavní silnice v délce dva a půl kilometru v obci Neuměřice z důvodu stavby místní kanalizace. Objížďka v délce devíti kilometrů v obou jízdních pruzích vede přes Kamenný Most směrem na Velvary, dále směrem na Kralupy do Olovnice a zpět na původní trasu. Autobusová zastávka Neuměřice je až do konce srpna nahrazena stanicí Neuměřice rozcestí.

Od pondělí 28. července bude uzavřena Soukenická ulice ve Slaném. Z důvodu stavby kanalizace se v obou směrech obnoví provoz až 6. srpna. Objížďka bude vyznačena a povede po jiných místních komunikacích.

„Na začátek září je plánovaná úprava silnice v obci Zvoleněves. Zatím nevíme, kdy přesně uzavírka začne a zda bude úplná nebo částečná,“ uvedla referentka odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Slaný Ilona Kröglerová.