Oprava vozovky protínající Smečno je definitivně ukončena. Po náročných týdnech, kdy musela být odkláněna doprava, se řidiči dočkali nové komunikace, jejíž rekonstrukce stále dvacet milionů korun.

Termín dokončení byl rekordní
„Jsme velice rádi, že se nám podařilo celou částku získat ze středočeského krajského úřadu. Po opravách jsme volali léta. Díky tomu, že o problému psal často také Kladenský deník a žádosti jsme podávali poslední dva roky, podařilo se vše dokončit ještě v září,“ uvedla smečenská starostka Pavla Štrobachová.

Přestože počátek oprav byl oproti plánu o něco posunut, vše se podařilo stihnout v rekordním termínu, přičemž smečenští dostali na vozovku záruční dobu v délce trvání šedesáti měsíců.

Když se tedy cokoli stane, zhotovitelská rakovnická firma nastoupí a vše opraví. Přestože všichni zprovoznění silnice vítají a za její kvalitu jsou rádi, jen s nevolí se smiřují s tím, že po dokonalém povrchu nyní sviští řidiči s auty o poznání rychleji.

Na piráty silnic si Smečno posvítí
„I na tohle jsme připraveni. Naše nově zřízená městská policie si na neukázněné řidiče posvítí již brzy radarem na měření rychlosti, který se chystáme co nevidět zakoupit,“ doplnila starostka Štrobachová.

Podle jejích slov by průjezdu Smečnem měl hlavně od tisíců přetížených kamionů pomoci nákup statických vah, které budou natrvalo zabudovány ve vozovce.

„Slibovaného obchvatu města se asi nikdy nedočkáme, proto se chceme zbavit alespoň přetížených aut, která by nám silnici okamžitě začala znovu ničit.
„Snažíme se, abychom mohli váhy do města získat co nejdříve a čekáme opravdu jenom na poslední schvalovací procedury. Věřím, že bychom se mohli dočkat již příští rok,“ prohlásil starostka.