Silnice mezi Kladnem-Rozdělovem a Velkou Dobrou má nový povrch. Oprava vozovky stála zhruba 23 milionů korun, přičemž velká část peněz byla dotována z Evropské unie.

,,Stavba měla původně trvat jedenáct týdnů, ale zhotovitel to stihl za necelý měsíc,“ sdělil náměstek středočeského hejtmana Marcel Hrabě (ČSSD).

Firma předělala komunikaci metodou recyklace. ,,Je sice zhruba o třetinu dražší než normální oprava silnice, ale měla by vydržet podstatně delší dobu,“ vysvětlil náměstek středočeského hejtmana.

Kompletní rekonstrukce povrchu vozovky v Doberské ulici se uskutečnila již v minulosti. Nyní byla dokončena silnice až do Velké Dobré. Podle názoru města, ale chybí dodělat ještě zhruba dvě stě metrů dlouhý úsek od konce Kladna k železniční trati. Poté by totiž město chtělo udělat chodník, jenž vede ke zdejšímu nádraží.

,,Počítali jsme s tím, že kraj opraví i tento úsek. Nemáme problém chodník udělat. Současný stav silnice to ale neumožňuje. Komunikace se totiž pohybuje a nový chodník by se mohl zničit,“ popsal vedoucí kladenského odboru dopravy Tomáš Fujan. Není proto vyloučeno, že bude kladenský primátor Dan Jiránek (ODS) vyjednávat s vedením kraje o opravě zbývajícího úseku silnice.

,,Chodník město udělalo možná i z donucení, jelikož tudy chodí hodně lidí. Neřekl bych, že je tento úsek v kriticky špatném stavu. Ale myslím si, že by se určitě dalo diskutovat o možnosti, že by město udělalo chodník a kraj by udělal povrch silnice,“ informoval Marcel Hrabě.

V budoucnosti by chtěl Středočeský kraj v Kladně opravit silnici číslo 118, která vede od Kročehlavské ulice směrem přes Švermov. ,,Oprava této průtahové komunikace by měla trvat historicky krátkou dobu,“ uvedl náměstek středočeského hejtmana.

V okolí silnice vedoucí do Velké Dobré by měly vzniknout také nové cyklostezky, jež povedou směrem do Družce nebo okolí Horního Bezděkova. Nové trasy pro cyklisty by mohly vzniknout ještě v letošním roce. ,,Doufám, že se nám to podaří, protože neuznávám cyklotrasy vedoucí po silnici,“ dodal Marcel Hrabě.