„Do spadlého stromu najel poté nákladní vlak. Nedošlo ale k vykolejení ani škodám na vlaku. Na místo jeli také drážní hasiči z Kralup nad Vltavou, kteří strom rozřezali a odstranili.

V Kladně dále pomáhali hasiči s odstraněním dřevin v Kročehlavech a Rozdělově. V Ukrajinské ulici spadl strom kolem 6. hodiny, přičemž jen těsně minul zaparkované vozidlo.

Odklízení popadaných stromů.
Vichr zničil střechu i zastavil vlaky. Především však padaly stromy

„Kladenští hasiči strom rozřezali motorovou pilou a za čtvrt hodiny bylo vše odstraněno,“ dodal mluvčí Gabriel. Větve stromu se sice opíraly o vozidlo, ale podle policie, která byla rovněž na místě, k žádným škodám na majetku nedošlo.

O něco náročnější zásah řešili hasiči kolem sedmé hodiny v Unhošti, kde spadly dva vzrostlé stromy do drátů vysokého napětí. Bylo nebezpečí, že se suché dřeviny zřítí na oplocení u rodinného domu.

„Na místo vyjeli kladenští hasiči a dobrovolní z Unhoště. Po našem příjezdu už byli na místě pracovníci rozvodných závodů, kteří vypnuli přívod elektřiny do drátů a rozřezávali popadané stromy,“ popsal Gabriel. Vzhledem k tomu, že se jednalo o soukromý pozemek a hrozila škoda na oplocení, na místo byli přivoláni i policisté. I tentokrát byly zbytky stromů brzy odstraněny a soukromý majetek uchráněn. Nikdo se při zásahu nezranil.

Ilustrační foto
Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem i povodněmi

Následně vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči do nedalekého Nouzova, kde větev borovice zasahovala do drátů vysokého napětí. Docházelo zde ke zkratům a větev začala i hořet. „Po našem příjezdu už byli na místě energetici, kteří vypnuli přívod proudu a větev odstranili. Hasit nebylo potřeba,“ doplnil mluvčí.

Další strom spadl přes vozovku u Lapáku v Rozdělově. Tam vyjížděli hasiči ve čtvrtek krátce před osmou hodinou ranní. „Strom odstranili za čtyři minuty,“ dodal mluvčí. Ani zde se nikdo nezranil a škody nevznikly.