Například Zanzibar na náměstí Starosty Pavla v Kladně bude mít svůj bar pro veřejnost otevřen od 19 hodin. „Kdokoliv by si chtěl u nás posedět, tak samozřejmě může. Počet míst je ale omezen na pětadvacet, takže je nutná rezervace,“ sdělila Lucie Ektilahová z uvedeného podniku. „Nyní máme patnáct objednávek, předpokládáme, že zbylých deset míst někdo rychle obsadí,“ dodala.

Ve slánské restauraci Zimák bude posezení s kapelou Krystal. „Máme přichystaný rautový stůl. Po celý večer bude pro zájemce neomezená konzumace jídel jako pečená vepřová kolena, smažené řízky, domácí tlačenky a jitrnice, silvestrovský guláš, jednohubky, zeleninové saláty a staročeské frgály,“ prozradil Milan Paulík s tím, že na večer je ještě pětadvacet volných míst.

Rock 'n' Roll bar v Kladně pořádá podobnou akci poprvé. Podle slov majitele Michala Muláčka se snad trochu odliší od konkurence: „Oproti ostatním podnikům bude vstup zdarma. Program pro hosty je koncipován jako diskotéka osmdesátých let.“

Můžete se těšit na ucelené silvestrovské menu, které bude složené ze šunkové kýty, guláše, utopenců a nakládaného hermelínu. „Pohoštění je sestaveno tak, aby se dobře jedlo k alkoholu. Jsou to vybraná jídla, jež mají lidé rádi,“ řekl Muláček.

Silvestrovský večírek nachystal například také Hotel Hejtmanský dvůr ve Slaném. Ještě zde mají dvacet volných míst.

„Zazní hudba od sedmdesátých do devadesátých let. Jako specialitu máme občerstvení formou bufetu. Ten bude obsahovat studené a teplé předkrmy, saláty, přílohy a dezerty,“ uvedla pracovnice hotelu Barbora Dykastová. „O půlnoci bude přípitek sektem a na půl jednou ráno připravíme jídlo pro štěstí – uzené maso s čočkou na kyselo,“ dodala.

Naopak smůlu mají ti, kteří by chtěli strávit oslavy Silvestra v kavárně v Hotelu Kladno. Je zde už totiž vyprodáno. A co mohou těm, co byli rychlejší, závidět?

„Při vstupu dostane každý na přivítanou drink. K dispozici bude také studený a teplý raut zdarma. Mezi pokrmy bude třicet kilogramů šunky, klasický a chilli guláš a miniřízečky,“ sdělil Kladenskému deníku zaměstnanec Jiří Janoušek.