I přesto, že Silvestr se tradičně nese v duchu bujarého veselí spojeného s popíjením alkoholu a boucháním rachejtlí, podle průzkumu Kladenského deníku se zdá, žečtvrteční noc by mohla být o poznání klidnější než jiné. Většina z dotázaných Kladeňáků totiž na otázku jak budou trávit letošní Silvestr odpověděla, že budou doma s rodinami.

Podle dalšího zjištění však o své silvestrovské zisky nepřijdou ani majitelé místních restaurací. Někteří měli všechna místa rezervována už mnoho dní předem.

Mezi jejich klienty každoročně patří především skupina mladších lidí, kteří ještě nemají vlastní rodiny, a proto chtějí trávit poslední noc v roce spolu se svými přáteli. Jednou z nich je třeba osmnáctiletá Barbora Machová. „Pojedu za bratrem do Berouna, kde budeme slavit s takovou naší partou. Napřed budeme u něj, něco popijeme a pak vyrazíme do restaurace. Asi pustíme i nějaké rachejte,“ řekla Machová.

Pokud někdo váhá nad tím, zdalive čtvrtekzůstat doma, nebo vyrazit někam ven, měl by se rozhodnout co nejdříve a pro jistotu si do oblíbeného podniku napřed raději zatelefonovat a místo rezervovat. V opačném případě by se totiž mohlo stát, že silvestrovskou noc stráví bloumáním po přeplněných podnicích.

Jisté silvestrovské zisky už mají například majitelé restaurace ve Vašatově ulici v Kladně. „Máme zcela plno, dokonce i u baru. Vše je rezervováno. Poslední volná místa jsme mělive středu ráno,“ sdělila obsluha.

Poklidný Silvestr v domácím prostředí i letos stráví především starší generace nebo mnoho rodin s dětmi.

Ze zákaznického průzkumu jednoho z českých obchodních řetězců také vyplynulo, že za domácím Silvestrem není jen touha po klidu, ale stále přetrvávající finanční krize. Lidé se tak prý letos hojně vrací k domácím jednohubkám či chlebíčkům.