Oblastní nemocnice Kladno (ONK) stále bojuje s nedostatkem lékařů zejména na onkologii, po městě už se začaly v posledních dnech šířit informace, že toto nemocniční oddělení už nadobro uzavřeli a pacienti jsou přesouvání na lůžka, kam se dá. Jaká je skutečnost a zda je situace skutečně alarmující, se Kladenský deník dotázal v pondělí na ředitelství ONK. Náměstkem v březnu jmenovaného ředitele nemocnice, Petra Poloučka, je nyní lékař Marek Janka. Ten v pondělí odpoledne odpověděl.

„Po výpovědi primáře onkologického oddělení v srpnu loňského roku a následujících výpovědích dalších lékařů nebyla personální situace na onkologii adekvátně vyřešena. Provoz onkologického oddělení je proto z důvodu kritické personální situace omezen, nicméně zachován," řekl náměstek ONK Marek Janka.


Ambulantní provoz a denní stacionář pro pacienty s chemoterapií fungují podle jeho slov nadále bez větších omezení. Ambulantní provoz a denní stacionář pro pacienty s chemoterapií funguje nadále bez větších omezení, chemoterapie je v omezeném organizačním režimu poskytována i pacientům s indikací k hospitalizaci.

„Pacienti z Kladna nejsou odesíláni na jiná pracoviště," dodává náměstek. Stávající vedení ONK nadále vyvíjí maximální úsilí pro zachování onkologické péče na Kladensku.

Tato snaha nicméně naráží na celorepublikovou situaci na pracovním trhu lékařů," říká Marek Janka. Jak zdůraznil, konají se intenzivní konzultace a jednání se zástupci odborných společností i managenemt špitálu nadále vyhledává potenciální zájemce o práci na tomto oddělení.