Poměrně bouřlivá diskuse byla na posledním zasedání kladenských zastupitelů ohledně koupě fotbalového stadionu SK Kladno městem za sumu 45 milionů korun. Ty měl fotbalový klub obdržet formou splátek rozvržených do pěti let. Jak jsme informovali v pondělním vydání Kladenského deníku, ukázalo se ale, že ministerstvo financí nedá ke zmíněnému převodu majetku souhlas, neboť na stadionu je zástavní právo na dříve poskytnutých státních dotacích. Vedení radnice a klubu proto hledají jiné řešení, kterým by mohl být bezúplatný převod fotbalového areálu na město.

„SK Kladno má za to, že prodej stadionu Františka Kloze městu se nijak výrazně nekomplikuje. Obě strany, klub i město Kladno, jsou dohodnuté a nic by nemělo bránit bezúplatnému převodu tohoto majetku,“ vyjádřil se jednatel občanského sdružení SK Kladno a člen představenstva stejnojmenné společnosti Eduard Nováks tím, že bezúplatný převod do majetku města je podle úředníků z ministerstva bezproblémový, jak bylo informováno vedení SK na jednání v Praze.

Někteří zastupitelé však mají obavy, že město bude muset do stadionu v budoucnu investovat vysoké částky, například v souvislosti s nutností vyhřívaného trávníku, jak požaduje projekt Stadiony 2010, či vyšší divácké kapacity. To však Novák popírá: „Ať už se jedná o projekt Stadiony 2010 nebo jiné budoucí projekty, jejich financování bude ležet na bedrech klubu jako doposud. Jak už bylo na zastupitelstvu dohodnuto loni v prosinci, dá město stadion do nájmu SK za jednu korunu s tím, že klub se bude starat o veškerý provoz i investice. Město může podle vlastního uvážení pomoci do výše maximálně dvaceti procent investičních nákladů.“

Podle Nováka tak nehrozí, že by město například platilo vybudování vyhřívaného trávníku nebo dalších věcí, které budou v příštích letech s modernizací stadionu spojeny. „Obyvatelé Kladna by měli být informováni i o tom, že je SK Kladno nijak neokrádá a nepožaduje po městu nic nestandardního. Po vzoru většiny prvoligových klubů v České republice a řadě dalších po celé Evropě chceme, aby se stal stadion majetkem města. Koneckonců je to tak i v jiných sportovních odvětvích v Kladně. Jsme velice rádi a doufáme, že tomu tak bude i u zdejšího největšího fotbalového klubu, který není jenom prvoligovým týmem. V současné době se staráme o více než čtyři sta dětí, jež stadion využívají každý den. A například jenom cestovné mládežnických týmů stojí ročně přes milion korun,“ dodal Novák.