Zatímco in–line bruslaři mají v Kladně v areálu Sletiště svou dráhu, příznivci prkének s kolečky jsou na tom o poznání hůře. Mohou se ale pomalu začít radovat. Vedení radnice má v plánu vybudovat nový skatepark, který v největším středočeském městě chybí. Vzniknout by měl v blízkosti hlavního vlakového nádraží.

Město uzavřelo s Českými drahami smlouvu o pronájmu pozemků, na nichž by měl areál pro skateboardisty vyrůst.

„Mladí lidé, kteří našli zálibu v jízdě na kolečkovém prkně, nyní v Kladně nemají vyčleněný žádný prostor, kde by mohli jezdit a trénovat. Často proto využívají veřejná prostranství, kde si však vzájemně překážejí s kolemjdoucími lidmi. Proto si myslím, že vybudování skateboardového hřiště je v širším veřejném zájmu,“ konstatoval primátor Kladna Dan Jiránek.

Celková plocha několika pozemků u vlakového nádraží je 3,5 tisíce metrů čtverečních. Kdy přesně se po hřišti budou prohánět první skateboardisté, však zatím není jasné.

„Nyní bychom chtěli vypsat výběrové řízení na provozovatele areálu. Předpokládáme, že se budou hlásit spíše občanská sdružení než komerční subjekty. Bezprostředně poté bude následovat výběrové řízení na projektanta hřiště. Naší myšlenkou je, aby případný provozovatel, který bude mít areál ve své správě za symbolickou cenu, mohl do projektu zasahovat a vnést do něj své představy. Nechceme si hrát na toho, kdo ví nejlépe, jaké by tam měly být atrakce, které ale zainvestujeme. Pouze bude nutné sledovat daný finanční limit a bezpečnostní hlediska,“ uvedl Jiránek s tím, že město chce požádat o dotace z EU, byť se zmíněná lokalita nachází za hranicí integrovaného plánu rozvoje města.

Zmíněné pozemky v blízkosti vlakového nádraží jsou podle primátora dobře dostupné pěšky i městskou hromadnou dopravou a pro jiné účely, než například skatepark, jsou jen těžko využitelné.