Ten za léto a část podzimu vyrostl u kladenského hlavního nádraží, nedaleko obchodního centra v Americké ulici. Jeho vznik sice provázelo několik nenadálých problémů a mladí skejťáci dokonce dvakrát svolali za svůj park tak zvaný Pojezd po Kladně, nicméně dílo je tu.

„Akce bude zahájena v pondělí a kompletní předání díla bude do čtvrtka. Skatepark je v podstatě hotov a nyní se dodělávají již jen drobnosti. Také je potřeba areál uklidit,“ řekl mluvčí Magistrátu města Kladna Vilém Frček.

Ovšem hotovo mělo být v říjnu. „Mezi důvody malého zdržení patří hlavně nepřízeň počasí, zejména několik deštivých dní,“ vysvětlil Vilém Frček.
Rychlosti práci také nepřidalo vykradení stavební buňky, ze které pracovníkům firmy někdo odcizil potřebné věci.

„Poslední nepříjemností je poškozování betonových ploch nedokončeného skateparku neukázněnými jezdci na skateboardech,“ dodal mluvčí.

V době, kdy beton ještě nebyl zatvrdlý, a takzvaně zrál, se někdo opakovaně proháněl po překážkách. V povrchu tak vznikly rýhy od koleček. Pracovníci společnosti museli dokonce instalovat provizorní informační ceduli, aby nedočkavce od ničení nevyzrálého betonu odradili.

O spolupráci byla požádána také městská policie.„Beton se díky tomu, že ještě nebyl ztvrdlý, podařilo opravit,“ dodal dobrou zprávu mluvčí radnice Vilém Frček.