Vyklízení sutin polorozpadlých budov, které se v areálu nacházejí, ovšem začalo teprve v minulých dnech.

Kladenský primátor Dan Jiránek i přesto věří, že by měli příznivci adrenalinových sportů skatepark využívat ještě letos v létě, jak avizoval v minulosti.

,,Léto končí až 23. září, takže si pořád myslím, že by se to mohlo stihnout. Samozřejmě bude záležet na počasí,“ řekl primátor.

,,Například si nejsem jistý, jestli beton, z něhož překážky skateparku budou, se dá v tomhle počasí dělat,“ dodal.

Zástupce potenciálního provozovatele sportoviště, občanského sdružení Skate&Snowboard Club Kladno, které městu navrhlo projekt skateparku i podobu překážek pro adrenalinové sporty, uvedl, že bližší informace o vývoji projektu, budou k dispozici až v příštím týdnu.

,,Co se týče samotné stavby, tak by se měly dodržet určité časové harmonogramy. S nimi ale nejsem obeznámen do konkrétních podrobností,“ vysvětlil Marek Sochor z občanského sdružení, které v Kladně vzniklo už v roce 1995.

Původní skatepark, jenž se nacházel nad rybníkem ve starých Kročehlavech, zanikl zhruba před čtyřmi lety.Od té doby v největším středočeském městě nemají přívrženci skateboardingu kde jezdit.

Nový park by měl mít rozlohu větší než 3500 metrů čtverečních. Město má na jeho stavbu pro letošní rok vyčleněnu částku zhruba pět milionů korun.

Není ale vyloučeno, že se v budoucnosti bude do sportoviště investovat dál. Primátor již několikrát naznačil, že by další úpravy měly pokračovat v příštím roce. Samozřejmě je to ale otázkou peněz.