„Kdy už se konečně začne stavět skatepark?“ Tato otázka se v poslední době ozývá z úst mladých Kladeňáků stále častěji. Zatímco vedení města již dříve slíbilo, že nově vybudovaný areál bude příznivcům skatu, BMX a in-line sloužit ještě do konce podzimu, dny, které by tomu odpovídaly, rychle utíkají a na vybrané ploše se kromě jejího vyčištění nic viditelného neudálo.

Kladenský deník proto zjišťoval, jak situace kolem výstavby nového parku u vlakového nádraží vypadá, a kdy už se zde něco začne skutečně dít. Za zdržením podle mluvčího kladenského magistrátu Viléma Frčka stojí například to, že na dodavatele stavby muselo být výběrové řízení vyhlášeno dvakrát. „Druhé se uskutečnilo v srpnu, protože poprvé zájemci o stavbu přesáhli maximální cenu uvedenou v zadávacích podmínkách. Urychlení nepomohlo ani to, že společnost Mystic Constructions, která se stala vítězem druhého výběrového řízení, souběžně pracuje na stavbě skateparku ve Františkových Lázních,“ uvedl Frček.

Podle něj ale stále platí, že první skateboardoví nadšenci otestují park ještě letos na podzim, a to i přesto, že bylo nutné vypracovat velmi složitý projekt napojení areálu na kanalizaci. Zástupce zhotovitelské firmy Martin Lucuk byl ale při uvádění termínu otevření opatrnější.

“Na kladenském parku se zatím pracovalo mimo tuto plochu. Administrativa totiž obvykle trvá déle, než si lidé myslí. Areál jsme od zástupců města převzali v minulém týdnu a teď od víkendu se zde začne pracovat. Nejprve budeme muset udělat sondy kvůli podloží. Zároveň ale ještě čekáme na projekty k inženýrským sítím. Co se týká skutečného uvedení parku do provozu, to bude hodně záležet na tom, jak nám bude přát počasí,“ sdělil Lucuk.

Připomínka klimatických podmínek ale není v tomto případě jen pouhou frází. Firma má podle Frčka v tuto chvíli již hotové a připravené některé formy pro betonové překážky. Ty se na místo přivezou a až zde materiálem vylijí.