Díky tomu, že škola na rozsáhlý projekt nazvaný Zvyšování technicko didaktické úrovně výuky získala 50 milionů korun z evropských peněz a Středočeského kraje, jsou kladenští studenti zase o krok dál. Slavnostní prezentace přístrojů a vybavení se uskutečnila za přítomnosti vážených hostů v úterý 13. února dopoledne přímo ve škole.

„Předmětem projektu bylo, mimo jiné, vybavení osmi učeben novou didaktickou technikou a ostatními technickými podmínkami pro výuku. Nechybí nová chemická laboratoř, kompletní vybavení školních dílen velkými stroji pro truhláře a tesaře. Zejména kluci se tak mohou nově učit pracovat s lasery CO2, 3D tiskárnou, špičkovými CNC stroji a dalším vybavením. Součástí projektu jsou i odborné učebny grafické, informační a komunikační technologie, multimediální učebny, ale také moderní vybavení šicí dílny. Modernizována byla konektivita a servery školy, včetně nové sítě wi-fi,“ popsala části projektu Jana Bláhová, ředitelka Střední školy designu a řemesel Kladno.

Díky penězům z dotace získala škola i bezbariérový vstup a mimo to byl vybudován nový zadní vchod. Pro osoby se sníženou pohyblivostí je k dispozici i plošina mezi přízemím a prvním patrem.

„Projekt nám byl odsouhlasen už v roce 2020, ale vše zkomplikoval covid a celá akce se tak posunula v čase. Dodavatele stavby se nám kvůli vleklým obtížím podařilo vybrat až napotřetí a kompletní dodávky vybavení jsme dokončili až na sklonku uplynulého roku. Nakonec jsme to ale všechno zvládli a stihli a jsem za to moc ráda. Díky tomu máme pro naše šikovné žáky a úžasné učitele krásné moderní třídy a dílny se špičkovým vybavením,“ dodala ředitelka školy.

Slavnostního ukončení projektu a prohlídky školy se zúčastnila řada osobností. Jak byly finance převedeny do praxe se přijeli do Kladna v úterý podívat radní pro oblast školství Milan Vácha i Věra Chobotová, vedoucí oddělení koncepce a rozvoje školství. Nechyběli ani zástupci dodavatelských firem, regionální dotační kanceláře a v neposlední řadě ředitelé středních škol z Kladna a okolí.

Mohlo by vás zajímat: Centrum Kladna na prodej. Desítky domů na pěší zóně lze koupit za půl miliardy

V centru Kladna je naprodej více než třicet bytových domů v celkové hodnotě okolo 600 milionů korun | Video: Deník/Kateřina Nič Husárová