Přesto, že kroužek vznikl na škole teprve začátkem školního roku, již v něm působí čtrnáct nadšených studentek a některé z nich nestojí na prknech, která znamenají svět, poprvé. „Už dříve jsem se zajímala o umění a vše co s ním souvisí, ale k divadlu mě přivedl můj kamarád, a tak jsem se stala členkou divadelního souboru Vrtule Slaný. Na zdrávce studuji teprve prvním rokem, ale divadlo hraji asi šest let, a proto pro mne bylo založení dramatického kroužku lákavou nabídkou zkusit si něco nového,“ uvedla patnáctiletá studentka Kateřina Ekertová.

„Po škole bych ráda pokračovala ve studiu na HAMU v oboru muzikál. Zpívám také ve školním sboru, takže by se mi líbilo propojit oba směry. Moje největší role zatím byla ve hře Co jste nám to udělali, kde jsem vystupovala před dvěma lety. V představení Největší dar hraji knihu, která je přesvědčena, stejně jako ostatní dárky, že je ze všech nejdůležitější,“ prozradila o svých hereckých zkušenostech Ekertová.

A není jediná, kdo neodolal kouzlu bohémského světa umělců. Podobně je na tom i její spolužačka, sedmadvacetiletá Helena Delteilová.
„K herectví mám dlouhodobý vztah a do divadelního světa jsem pronikla díky studiu na první střední škole, což byla pražská uměleckořemeslná škola. Poté jsem nějaký čas působila v ochotnickém divadelním spolku Milana Enčeva Milman, se kterým jsme nejvíce filmovali pohádky pro děti. Tehdy jsem také dostala svou zatím největší roli služebné v pohádce Diamantová sekera,“ sdělila studentka třetího ročníku. „Tím, že jsem nastoupila na další školu, jsem neměla na hraní čas, a tak jsem velice uvítala založení divadelního souboru. Ráda píšu a například text pro roli kočky v největším daru je můj vlastní,“ dodala Delteilová.

Dramatický kroužek ve škole vznikl díky učiteli Václavovi Vondrovskému, který má s divadlem také bohaté zkušenosti. „Hra s názvem Největší dar je především o tom, jak předměty mezi sebou soupeří, zdali je nejdůležitější ten či onen dárek. Její hlavní myšlenkou je uvědomit si, že Vánoce nejsou jen o materiálních hodnotách, ale má připomenout jejich poselství. Navíc v tom vidím přínos i po straně výuky. Naši studenti pracují s lidmi, a proto jsem pro ně setkání, jako bylo to včerejší se seniory, velice důležité. Navíc už v domově byli i na Mikuláše,“ uvedl Vondrovský.