Žáci se rozhodli, že budou pomáhat a sbírat hliníkové plechovky. S nápadem přišla Terezka Čandová a její maminka, když navštívily útulek a viděly tam letáček na sběr hliníkových obalů. „Ztratilo se nám kotě a tak jsme se jely podívat do Vrbičan, jestli tam náhodou není. Viděla jsem tam moc kočiček, které potřebují pomoc a péči. Tak jsem ve třídě navrhla, že by se mohly sbírat plechovky. Spolužáci i s mojí třídní učitelkou Dagmar Machálkovou se rozhodli, že pomůžeme,“ řekla Terezka.

Útulek s depozity má na starosti v současnosti na 109 dospělých koček i koťat a také 3 feny velkých plemen. Zařízení zachraňuje opuštěná a týraná zvířata a snaží je vracet zpět do života. Mnohdy je to velmi namáhavé a stresující. Některá zvířata doplácí na lidskou krutost a nevšímavost. Vypíchnuté oko, zlomené packy, kožní nemoci i další zdravotní komplikace. To vše napravují Kristýna a Michal Kacálkovi s příznivci zapsaného spolku Srdcem pro kočky se sídlem ve Vrbičanech.

Pomoci může nyní každý. Na sobotu 24. listopadu je připraven od 10 do 14 hodin další z řady zahradních bazárků, spojených s možností nákupu darovaných věcí v charitativním krámečku. Zájemci si také mohou při své návštěvě prohlédnout chod útulku.

Hana Tichá