„Dnes jsme žákům Základní školy v Moskevské ulici v Kladně slavnostně předali knihovničku, která je určena na odkládání elektronických knih. Pokračujeme tak s projektem nazvaným Kindlotéka, který jsme zahájili v loňském roce. Zaměstnanci Amazonu sami hlasují, do jakých škol z regionu poputují naše knihovničky a knihy. Díky tomu, že Základní škola v Moskevské ulici dostala velký počet hlasů, putuje Kindlotéta tentokrát také sem,“ řekla mluvčí Amazonu Miroslava Jozová. Podle jejích slov se nejedná o klasickou knihovničku, ale o úložiště pro Kindly - elektronické čtečky, které se v ní dobíjejí. Jak doplnila, pro kladenské žáky nahráli do Kindlů celkem tři stovky knih a školáci kromě toho dostali i publikace klasické papírové.

Slavnostního předání Kindlotéky se zúčastnil, mimo ředitelky školy Hany Vocelkové a dalších pedagogů, také primátor Kladna Dan Jiránek, který si všech aktivit podporující čtení u dětí velmi cení.

Kindlotéky věnovala společnost Amazon a v České republice jsou instalovány dosud v šesti školách, přičemž kromě kladenské se dostalo i na žáky z Kolešovic na Rakovnicku.