Na začátek ukázali strážníci dětem obrázky, které znázorňovaly různé nebezpečné situace, přičemž děti odhadovaly, co je na obrázcích špatně, proč a jak by situaci vyřešily ony. Připomněly si tak, že nesmí otevírat cizím lidem, hrát si ze zápalkami nebo se vyklánět z okna. V další části besedy strážníci dětem vysvětlili, co dělat při setkání s cizím a agresivním psem, pravidla bezpečného přecházení silnice a nutnost připoutat se ve vozidle.

„Kromě toho jsme malým předškolákům přinesli ukázat své vybavení včetně služební zbraně. Velký ohlas měla také pouta, vysílačky, detektor kovů a zastavovací terč,“ sdělila mluvčí strážníků Olga Pípalová.

Podle vyjádření přítomných dětí měl kromě jiného i tentokrát velký úspěch maskot – plyšový pes Empík, kterého si hned od prvních setkání všechny dojednoho zamilovaly.

„Empík se mi moc líbil, protože má hezkou čepici a pak taky policejní přilba, kterou jsem si mohl vyzkoušet. Zajímavá byla pistole a měl jsem na rukou i pouta,“ zhodnotil besedu čtyřletý Aleš z Kladna.

Besedy s bezpečnostní tematikou budou strážníci pořádat celoročně v základních i mateřských školách po celém městě.