Na to, aby město získalo chybějící místa pro 56 žáků, muselo ze svého rozpočtu vydat téměř patnáct milionů korun. Ve Vítězné ulici ke všemu vyřešili hned dva problémy najednou. Díky více jak čtyřmilionové dotaci, se podařilo celý objekt zateplit v celkové výši 9, 7 milionu korun.

„Nebylo to jednoduché. Myslím tím proces přípravy. Uskutečnění samotné přístavby i zateplení se podařilo díky vybrané kladenské firmě naprosto skvěle. Vrátím-li se zpět, vše začalo 6. května roku 2009 na koncepčním zasedání městské rady.

Byly prověřovány desítky objektů, kde by se vybudování chybějících tříd mohlo uskutečnit. Nakonec jsme vybrali právě školku u divadla.

Předloni v září bylo vyčleněno 150 tisíc korun z rozpočtu na zahájení projekční přípravy a v zimě téhož roku jsme přidali na projekt dalších pět set tisíc korun,“ připomněl při slavnostním otevření školky starosta Slaného Ivo Rubík.

Přístavba trvala od listopadu 2010 do května letošního roku za plného provozu. Součástí akce bylo již zmíněné zateplení budovy a výměna oken.
To, že všichni od úředníků, řemeslníků, ale i pedagogů odvedli velký kus práce, zmínila při slavnosti i ředitelka školy Milena Sunkovská, která všem poděkovala za spolupráci a trpělivost.

"První etapa prací se uskutečnila o vánočních prázdninách a druhá v době jarních. „Bylo to náročné pro všechny, kteří zde museli pracovat za ztížených podmínek. Mnohdy jsme museli jít do práce i o víkendu. Velkou pomocí pro nás byla v době rekonstrukce jídelny výpomoc školy v Rabasově ulici.

V době letního uzavření mateřské školy jsme navíc obnovili výměníkovou stanici. Naučili jsme se žít vedle staveniště. Někdy to bylo na pokraji sil, ale zvládlo se to,“ sdělila ředitelka Sunkovská.

Na počest dokončení díla zasadili starosta, zástupci zhotovitelské firmy, projekční kanceláře a ředitelka na školní zahradě magnolii.