Rodiče nejmenších dětí z Unhoště mají důvod k radosti. Zdejší mateřská škola by už v příštím roce měla zvýšit svou kapacitu o další třídu.

Starosta Unhoště Ivan Záboj Kladenskému deníku sdělil, že téměř po roce, kdy vedení města usilovalo o získání dotace na přístavbu a rekonstrukci areálu mateřské školy, se mu nakonec podařilo peníze získat. „Byla nám přidělena dotace 10,5 milionu korun z fondů Evropské unie prostřednictvím Regionálních operačních programů středních Čech. To nám umožňuje zvýšit kapacitu školky o další třídu,“ řekl starosta.

V letošním školním roce podle ředitelky Mateřské školy v Unhošti Jany Jiříkovské zařízení navštěvuje přibližně 120 dětí a mateřinka je tak zaplněna. „Máme pět oddělení, ve kterých jsou děti od tří let do předškolního věku včetně těch, jež mají odklad školní docházky. S novou třídou získáme kolem dalších 24 volných míst,“ sdělila.

Starosta k tomu doplnil, že současná kapacita postačuje pro místní děti, ale po rozšíření budou školku moci využívat i přespolní. „Další volná místa jsou důležitá i proto, že počítáme s přírůstkem obyvatel. Chceme tak vytvořit lepší podmínky pro nově trvale hlášené,“ uvedl Záboj.

S přístavbou bude souviset i nové opláštění a zateplení budovy. Starosta také řekl, že se počítá i s úpravou zahrady objektu včetně nákupu nových hracích prvků. „Rozhodování o přidělení dotace se vinou kraje částečně vleklo, takže zahájení úprav muselo být posunuto. Předpokládáme, že zimní měsíce budeme moci využít k přestavbě a dokončení celé akce plánujeme do léta 2010,“ přiblížil starosta.

Zahrada by měla být rozšířena zhruba o 400 metrů pozemku, které až dosud užívala největší místní prodejna smíšeného zboží, ale ve vlastnictví ho má město. Ředitelka unhošťské mateřinky nastínila, že na tomto místě se uvažuje například o vybudování dopravního hřiště nebo zahradního altánu.