Dvacet šest třídních kolektivů z regionů Středočeského kraje, provozovaných společností Středočeské vodárny, a.s. (SV), ze skupiny Veolia Voda mělo možnost se zúčastnit výpravy s profesorem Vodičkou za tajemstvím vodního světa.

Vítězem regionálního kola se stala 7. třída (IQ – Stars) ze ZŠ Hostouň. Druhé místo patří 8. třídě (Bobři) ze stejné základní školy a na třetím místě se umístil kolektiv třídy 8 .B ze ZŠ v Moskevské ulici na Kladně. Vítězové regionálního kola obdrží věcné ceny.

Po celý podzim byla každý týden prostřednictvím webových stránek společnosti www.svas.cz školním kolektivům zadávána otázka a celý týden měli žáci možnost bádat po správné odpovědi. Soutěž Profesor Vodička umožnila žákům z Kladna, Hostouně, Velvar, Pcher, Kralup a Neratovic seznámit se důkladně s touto nenahraditelnou tekutinou a jejími podobami v přírodě. Zároveň děti přivedla k počítači a naučila je jak nejlépe nalézt potřebné informace. Průvodcem soutěže byl její maskot profesor Vodička.
„Vyslechli jsme volání škol po náročnější soutěži pro žáky vyšších ročníků základních škol. Letošní soutěž byla velmi obtížná a plná záludných otázek,“ vysvětlil Bohdan Soukup, generální ředitel SV.

„ Profesor Vodička se snažil donutit žáky přemýšlet nad otázkami a někdy se je pokoušel svést na jinou cestu, ale někteří jeho lest prohlédli. Práce soutěžících měly různé formy zpracování, od velmi precizně vypracovaných prezentací, po slohová cvičení až k heslovitému sdělení. Celou soutěž dokončilo celkem 14 třídních kolektivů,“ upřesnil Soukup.

Soutěže Profesor Vodička se zúčastnilo celkem 228 školních kolektivů z Prahy, Olomoucka, Zlínska, Plzeňska, Příbrami, Kladenska, Mělnicka a severních Čech. Ve finále soutěže, do kterého postoupily všechny kolektivy, které získaly plný počet bodů (celkem 55 ), byl vylosován vítězný kolektiv, jímž se stali žáci 7. třídy Základní školy Údlice pod vedením Mgr. Chloupka. Vítězný kolektiv získává celodenní výlet dle domluvy s pedagogem.

„Když paní učitelka přišla s nabídkou soutěže a objasnila, co obnáší, líbilo se nám to. Pravidla jsme pochopili, a tak jsme se těšili na první otázku. Ve třídě je nás jedenáct. Každé pondělí při hodinách informatiky jsme úkol řešili. Celý týden jsme se těšili na výsledky. Až se dozvíme, jak se nám to povedlo, kolik za odpověď dostaneme bodů. Tak to chodilo sedm týdnů. Netrpělivě jsme očekávali zveřejnění výsledků na stránkách firmy Středočeské vodárny. Konečně ráno pátého prosince tam skočilo okénko s výsledky! Chvilka napětí než se stránka otevřela. Všem se rozbušilo srdíčko. Jsme první. A osmáci, zvaní Bobři, druzí. Všichni jsme měli radost! Soutěž se nám opravdu moc líbila,“ uvedla za vítězný tým Michaela Malá.