VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Testovali jsme bezpečnost ve školách: Neprošel nikdo!

Kladno-Našli jsme v Kladně obrovskou mezeru v zabezpečení škol, kdy se mezi vaše děti bez větších problémů může dostat naprosto kdokoli. V době obědů je střežení budov minimální.

23.2.2008
SDÍLEJ:

Jsou vaše děti ve školách v bezpečí? Jednou z možností by patrně bylo, aby u každého vchodu nepřetržitě seděl vrátný.Foto: Archiv

Skutečně si myslíte, že jsou vaše děti a jejich věci ve školách v bezpečí? Kladenský deník v minulých dnech navštívil několik místních základních škol a testoval, jestli je možné se do školy dostat, i když jste úplně cizí člověk, a jestli někdo pozná, že tam vlastně nemáte co dělat. A právě při tomto pokusu jsme v zabezpečení škol našli obrovskou mezeru, kdy se mezi vaše děti bez větších problémů může v nejhorším případě dostat i pedofil!

Jedná se o dobu obědů nebo velkých přestávek, kdy mnohým žákům končí vyučování, tou dobou se zde dveře prakticky netrhnou. I proto jsme si tento čas na testování vybrali, do všech tří škol jsme se dostali a navíc se tu mezi dětmi téměř bez povšimnutí pohybovali. Podle slov pedagogů bývají kritická také období zápisů, kdy v mnohých případech dochází ke krádežím.

Základní škola v ulici Zd. Petříka

Vzhledem k tomu, že jedná o školu dvou budov, brána na její pozemek je otevřena celý den, ale oba vchody do budov jsou podle vyjádření jejího ředitele Stanislava Bubeníčka v době dopoledního vyučování uzamčeny. Dostat se sem lze jen zazvoněním na službu, která vás dovede přímo kam potřebujete.
Přes obědy jsou však oba vchody odemčeny, protože děti přecházejí do jídelny. Do školy jsem se tedy vydali kolem půl dvanácté. Dveře nám ochotně podržela služba, jež se patrně domnívala, že si jdeme vyzvednout nějakého žáka.

Zamířili jsme tedy do prvního patra, které jsme celé prošli, druhého, a až ve třetím se nás první učitelka zeptala, koho hledáme. Na její otázku jsme odpověděli, že ředitele a dotyčná učitelka s námi vyslala malého chlapce, aby nám

„Ocitli jste se tu v době, kdy skončilo vyučování na obou stupních a děti se volně pohybují po dvoře a přecházejí na obědy. Také sem přicházejí lidé, kteří mají u nás předplacené obědy. Ty by si ale měla pohlídat paní, jež má na starosti stravování. Po té půl dvanácté se tedy bezpečnost ohlídat moc nedá. Nicméně kantoři mají za povinnost u každého, koho neznají, zjistit totožnost,“ uvedl ředitel školy Stanislav Bubeníček.
„Asi před dvěma lety jsme měli právě touto dobu problém s tím, že nám během zápisů vykradli školní jídelnu. Proto jsme zamykali neustále, ale časem jsme od toho odstoupili, protože kdyby došlo k něčemu ve škole a my bychom museli budovy rychle evakuovat, mohl by nastat problém najít klíč. Měli jsme tu i případ mladíka, který se sem asi třikrát zkoušel dostat pod záminkou, že se chce zeptat na pronájem tělocvičny. To je moje starost, a proto ho personál odeslal do mé kanceláře. Nikdo ho však nedoprovodil a než jsme si uvědomili, že vůbec nic nechtěl, tak nám proběhl celou chodbu a vůbec ke mně nedošel,“ dodal Bubeníček.

ZŠ v Amálské ulici

Bez problémů jsme se dostali i do další Základní školy v Amálské ulici, která sídlí opodál. Dveře nám otevřela paní, která si pravděpodobně zrovna vyzvedla své dítě. Vešli jsme tedy do budovy a zopakovali postup s procházením jednotlivých pater. Opět až v posledním poschodí nás zastavila uklízečka, která se nás pouze zeptala, co hledáme, a opět nám velice ochotně popsala, kde se nachází ředitelna. Nikdo nás však nedoprovodil! Proto jsme znovu prošli celou školu až do suterénu k jídelně, kde žáci právě obědvali, a poté jsme zamířili do kanceláře vedení.

„Problém spočívá v tom, že když už je do budovy vpuštěn jeden rodič, většinou čeká hned za vchodovými dveřmi, a tak dochází k tomu, že vpustí další lidi. V oblasti, kterou jste procházeli, tam, kde mají děti uloženy aktovky, normálně hlídá školnice, ale nyní zřejmě něco řešila s žáky, takže vás nezaregistrovala. Souhlasím s tím, že celkově je doba obědů velmi kritická a může se sem dostat prakticky kdokoli,“ sdělila zástupkyně ředitelky Jaroslava Doleželová s tím, že i v této škole se již setkali s problémem krádeže v době zápisů.

Základní škola v ulici C. BoudySvé žáky stoprocentně nemůže ochránit ani škola, která k tomu zdánlivě má všechny předpoklady. Jedinou budovu s přístavkem a jediným vchodem, který hlídá dozor z vrátnice. Přesto i zde jsme uspěli a bez problémů se dostali dovnitř.

V době obědů je tu opět odemčeno a uklízečka, jež měla službu, si ani nevšimla, že do školy někdo vstoupil. I zde jsme zopakovali postup s procházením pater a nezastavil nás vůbec nikdo!

„Asi tomu nebudete věřit, ale jsem opravdu ráda, že tento test děláte. Často se dohaduji s rodiči o tom, že nemohou pochopit, proč není otevřena zadní brána. Jak sami vidíte, najde se i moment, kdy jsme neuhlídali ani jeden vchod, natož dva. Abychom děti a jejich věci alespoň nějak ochránili, dopoledne je zamčeno a každá návštěva se zapisuje na vrátnici. Přes obědy je ale odemčeno, protože si rodiče děti vyzvedávají,“ uvedla ředitelka Zuzana Chvojková.

Zuzana Vlková

23.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidič osobního vozu/minibusu. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Požadujeme:, - ŘP sk. B + praxi v řízení minimálně 4 roky, - základní AJ podmínkou, - ruský (ukrajinský) jazyk minimálně na úrovni B2, , Náplň práce:, - rozvoz osob do/ze zaměstnání v rámci kraje , - rozvoz osob na/z letiště, - rozvoz osobním automobilem nebo minibusem, , Pracovní doba dle domluvy - včetně víkendů a nočních.. Pracoviště: Balkan consult s.r.o., provozovna, Milady Horákové, č.p. 2725, 272 01 Kladno 1. Informace: Milan Zavada, +420 737 514 495.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Strážný. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vhodné pouze pro OZP !!!!!, Případně pro osoby zdravotně znevýhodněné !, , Požadujeme:, čistý výpis z rejstříku trestů, spolehlivost, profesní kvalifikaci STRÁŽNÝ, kód 68-008-E výhodou - nebo zajistíme proškolení., Jedná se o 12 hodinové směny: denní - noční., Pracoviště je ve vrátnici (zapisování vozidel, osob), pochůzky po areálu., , NECHODIT NA PRACOVIŠTĚ ! - první kontakt telefonicky.. Pracoviště: Trebi s.r.o. pracoviště slaný, Lacinova, č.p. 1366, 274 01 Slaný 1. Informace: Luděk Brabec, +420 604 273 521.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 42 000 Kč

Specialisté v oblasti řízení rizik Business Development Manager and Fund Rising Manager – region Russia and Europe. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 42000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kandidát bude zodpovídat za plnění obchodních cílů v regionu EU, Ruska a zemí SNS. , Kandidát bude přímo zodpovědný a motivován získáním finančních zdrojů od potenciálních investorů. K náplni práce budou mimo jiné patřit časté pracovní cesty za účelem jednání s obchodními partnery , Požadavky na kandidáta: , - Ukončené vysokoškolské vzdělání, - Více než 10 let zkušeností s prodejem výrobků a služeb s vysokou přidanou hodnotou ve vysoce konkurenčním prostředí. , - Certifikace v oblasti CSP (Advanced Techniques of Consultative Selling Process). , - Více než 10 let zkušeností s vedením lidí a řízením projektů. , - Absolvování speciálních kurzů či certifikace v oblasti “Leadershipu” výhodou, - Více než 10 let zkušenosti s projektovým řízením , - Velmi dobrá znalost s mezinárodním standardem PMBOK , - Certifikace či absolvování kurzů v oblasti “Project Management” výhodou, - Klíčovou kompetencí komunikativnost a schopnost orientovat se v segmentech HiTech / IT / Telco. , - Perfektní znalost ruštiny a angličtiny slovem a písmem podmínkou. , - Zkušeností s fundrisingem a startupy, - Časová flexibilita, - Přirozený tah na branku, vysoká motivace na společný výsledek, přijemné vystupování, , V případě vašeho zájmu zašlete prosím strukturovaný životopis v českém, anglickém a ruském jazyce na adresu: Libor.Rehacek@killerbeverages.com. Pracoviště: Killer drinks cz s.r.o., S. K. Neumanna, č.p. 353, 273 03 Stochov. Informace: Libor Theodor Řeháček, .

Doprava a logistika - Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiče nákladních automobilů, vnitrostátní kamionová přeprava potravin. Začátek a konec pracovní doby denně, vždy v sídle společnosti Kladno. Nástupní mzda 25.000 Kč + diety (stravné). Po zaškolení mzda 28.000 - 35.000 Kč + diety. Požadujeme ŘP sk.C+E, profesní průkaz, kartu tachografu, výpis karty řidiče, čistý trestní rejstřík, zdravotní způsobilost k řízení motorového vozidla.


České Budějovice porazily ve čtvrtém zápase série Kladno (v modrém) a snížily stav na 1:3.

Kloz: Tímhle to nekončí, pro naše město a lidi ještě zabojujeme

Jaromír Jágr // Síň slávy Kladenského hokeje byla slavnostně otevřena v NC Oáza Kladno

Jágr se dmul pýchou nad kladenskými bojovníky

Zavřené okno nářadí před krádeží neochránilo

Hostivice – Nářadí za desítky tisíc korun změnilo držitele. Stalo se to minulý týden někdy během noci na čtvrtek poté, co se neznámý pachatel vloupal do stavební buňky v Komenského ulici ve městě Hostivice na Praze-západ.

Zabavit majetek a poslat do chládku na dlouhé roky, žádá žalobce pro Ratha

Střední Čechy – Osm až devět let za mřížemi – a k tomu propadnutí veškerého majetku. To je trest, který by podle státního zástupce Petra Jiráta nejlíp slušel někdejšímu hejtmanovi Středočeského kraje Davidu Rathovi. 

NEPROPÁSNĚTE! Již zítra děti z MŠ Josefa Hory v tištěném Deníku

Kladensko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D6 se ráno převrátil kamion

Kladensko - Dopravní situaci na Kladensku zkomplikovala ranní úterní nehoda kamionu, která se stala na dálnici D6 na 14,5 kilometru nedaleko exitu na Velkou Dobrou. Nákladní vozidlo se zde ráno převrátilo a zablokovalo cestu ve směru na Karlovy Vary. Následky nejsou tentokrát fatální, pouze hmotné škody. Jak potvrdila mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková, silnice byla už po desáté hodině opět průjezdná.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT