„Záměrem předkladatelů návrhu bylo zakrýt nevzhlednou betonovou, kanalizační šachtu dřevěným altánem. Díky tomuto nápadu vzniklo pěkné, ale hlavně bezpečné místo pro děti. V neposlední řadě tento další prvek vizuálně dotváří celý prostor určený pro sport a relaxaci,“ řekl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS). Během krátké doby bude ještě doplněna skluzavka a upravena dopadová plocha. Náklady na úpravu místa a stavbu altánu vyšly na 350 tisíc korun.

Další dva vítězné projekty veřejnosti vyžadovaly větší přípravu. „Letos pracujeme na projektové dokumentaci nových parkovacích míst, která vzniknou v Čechově ulici. Chodník u bývalé přádelny Benar v ulici K. H. Borovského dostane nový kabát až poté, co soukromý investor dokončí plánovanou bytovou výstavbu vedle parku Benar,“ doplnil starosta. „Aktuálně zde pracuje těžká technika v rámci probíhající obnovy unikátního parku. Ten bychom rádi zpřístupnili veřejnosti letos na podzim,“ dodal.

Již v roce 2018 vzniklo na Hájích na zelené louce víceúčelové dětské hřiště s vyhrazenou odpočinkovou zónou s lavičkami a malým tréninkovým fotbalovým hřištěm pro děti s brankami a kvalitním travním porostem. O rok později byly doplněny další herní prvky jako lezecká stěna, ochranné sítě za fotbalové brány apod. Celý prostor byl zásadně kultivován a přitáhnul pozornost rodičů i dětí, kteří zde nyní naleznou množství volnočasové inspirace pro své děti.