Projekt, který je v plánu už několik let, přijde zhruba na 112 milionů korun a práce by měly začít v druhé polovině roku.
Podle místostarosty Martina Hrabánka (ODS) jde o klíčovou investici města. Zastupitelé proto rozhodli o zveřejnění záměru zadání zakázky, který předchází výběrovému řízení na dodavatele prací.

Slánská centrální čistírna odpadních vod byla opravena zhruba před třinácti lety a tehdejším normám plně vyhovovala. Evropská unie však nastavila vyšší standardy, a tak musí město co nejdříve čistírnu upravit. „Musíme změnit technologii čistírny a když už ji budeme dělat, tak ji rovnou rozšíříme," uvedl místostarosta města Jaroslav Hložek ( TOP 09 a SNK Volba pro Slaný).

Slaňáky bude projekt stát přibližně 112 milionů korun, které budou hrazené ze dvou zdrojů. Částečně z dotací, jež spravuje ministerstvo životního prostředí, a dílem 
z rozpočtu města, které si na tyto výdaje vezme revolvingový úvěr. Ten je účelový a jeho výhodou jsou pružnější podmínky. Dotace by měla pokrýt asi 60 procent nákladů.

Stavba začne ve druhé polovině roku. V případě zpoždění by městu mohla hrozit stavební uzávěra. „Do června musíme podepsat smlouvu 
o přidělení dotace s ministerstvem životního prostředí. Stavební povolení máme vydané," informoval Hložek.

Kvůli provozování vodovodní sítě ve městě vznikla 
v 90. letech společnost Slavos, která měla infrastrukturu pronajatou na neurčito.
Později musely být podmínky kvůli požadavkům Unie upraveny a smlouva zkrácena do roku 2019. Slavos však později koupil mezinárodní koncern Veolia, který městskou síť ve Slaném provozuje nyní.