Veřejnost se tímto aktivně zapojuje a má šanci rozhodnout o tom, co v které lokalitě vznikne. Pro nejlepší návrhy mohou lidé hlasovat do konce června elektronicky i papírovou formou.

„Sešlo se množství zajímavých návrhů, které mají za cíl zlepšit město. Bylo přijato celkem devět projektů v celkové hodnotě téměř 1,8 milionu korun, kdy náklady na každý z projektů nepřesahují maximální povolenou částku půl milionu korun,“ uvedla mluvčí slánské radnice Markéta Růtová s tím, že projekty jsou různorodé. „Návrhy se dotýkají podpory přírody, zdraví, vzdělání, zvýšení komfortu a bezpečnosti při chůzi po chodníku. Tradičně se pak některé projekty tematicky věnují zkvalitnění volnočasových aktivit na území Slaného,“ přiblížila.

Na stůl úředníků tak dorazily nápady jako altánová krmítka pro ptáky, florbalové mantinely, fitness stezka v lesoparku Háje a palouček tamtéž, knihobudky, schody a stezka Na hrášku a další. „Projekty budou realizovány v pořadí vzešlém z veřejného hlasování až do vyčerpání celkové alokované částky,“ dodal starosta města Martin Hrabánek (ODS).