Trenérka Vladěna Ranecká s kolegy ze slánského Dance Clubu přivítala letos na sále celkem 35 soutěžních týmů s celkovým počtem 93. vystoupení. Do Grandu dorazilo letos na 750 tanečníků z různých koutů republiky. V sálech se prostřídalo na 1600 lidí, takže budova doslova praskala ve švech.

Vzhledem k tomu, že pořádající Dance Club Slaný je skutečným šampionem a jeho členové jsou dokonce mistry světa a vítězi ankety Sportovec Slaného 2013, není divu, že sklidili i na Slánském tančení velký úspěch.

Pod taktovkou Vladěny Ranecké, Vaška Nágla a dalších pomocníků a spolupracovníků klubu obsadily slánské děti celkem dvě první a tři druhá místa.

„Jsem ráda za to, jak máme šikovné členy. Mám radost také z úspěchu klubu Tanvra Vraný. Pod vedením trenérky Zuzky si odvezli její svěřenci domů poháry. Mrzí mě ale, že účast nepřijali Kladeňáci, které jsme zvali," řekla trenérka Vladěna Ranecká, jež do Slaného dojíždí několikrát týdně z Havlíčkova Brodu.

Chválihodné je nejen, že za tanečníky je ochotna vážit dalekou cestu, ale i skutečnost, že v týmu má i děti se zdravotním omezením, které by jinde nevzali. „Chci dát šanci všem. Všechny děti mají nárok něco v životě zkusit a dokázat," doplnila Vladěna, která tanečníky trénuje ve Slaném už řadu let.