K prvnímu dubnu budou tedy s definitivní platností uzavřeny ve Slaném herny ve Fortenské, Soukenické a Vančurově ulici. Dvě z nich jsou v blízkosti 2. základní na Komenského náměstí a třetí u mateřské školy U Pánka.

Omezení se ve městě dočkají i další podniky. Zbývajících čtyřiadvacet heren bude muset výrazně zkrátit svůj provoz. Nově zde smějí být přístroje od jara zapojeny jen v době od 18 do 23 hodin. Na dodržování vyhlášky dohlédnou strážníci či policisté.

Co se týká navrhovaného zákazu pití alkoholu na veřejných místech, kdy si někteří obyvatelé dlouhodobě stěžují na rušení klidu a znečišťování prostranství opilci zejména v blízkosti nákupních center, například u Jednoty U Pánka a dalších supermarketů ve městě, chtěla radnice lidem vyjít vstříc. Starosta nakonec přesto rozhodl o úplném stažení tohoto bodu z programu zastupitelstva.

„Návrh vyhlášky jsme konzultovali, jako vždy, s dozorovým orgánem ministerstva vnitra. Ze strany pracovnice, která se problematice věnuje, byly k návrhu připomínky, které mě vedly k tomu, že jsem to raději předem zastavil. Požadavky ministerstva jsou tak specifické, že by se účinnost vyhlášky nakonec přiblížila nule,“ vysvětlil starosta Slaného Ivo Rubík.

Zda se k tomuto bodu zastupitelé někdy vrátí, není zřejmé. Řečeno slovy starosty, Slaný dalo požadavek o omezení pití alkoholu na veřejnosti k ledu.