Ti stáli před nelehkou volbou. Buď vše škrtnout a nebo se zadlužit. Vzhledem k tomu, že mají Slaňáci ke svým akcím už odsouhlasený nemalý podíl evropských peněz, nechtěli se jich vzdát.

Prioritou číslo jedna je proto i nadále modernizace čističky odpadních vod (ČOV) za 170 milionů korun, rekonstrukce 3. základní školy za 36 milionů korun, modernizace muzea za 15 milionů a dokončení gynekologicko porodnického oddělení nemocnice za 27 milionů. Z plánu byla vyškrtnuta rekonstrukce Husovy ulice (pěší zóny Londy) za více než 45 milionů korun.

Jak řekl místostarosta Jaroslav Hložek, vyškrtnutí Londy z plánu akcí, je pro město nejschůdnější řešení.

„Zvažovali jsme dlouho, do kterých investic se nepouštět vůbec, ale vzhledem k tomu, že například jen na modernizaci výstavních prostor a technického zázemí vlastivědného muzea, které dodnes nemá ani bezbariérový vstup, máme přislíbeno více než devět milionů korun, nebylo by rozumné takovou podporu odmítat. Příště už bychom nemuseli dostat nic," zdůraznil místostarosta.

Podobné je to i dokončením porodnice. Tu Unie dotuje bezmála 19 miliony korunami. Akce v základní škole bude podpořena 24 miliony taktéž z evropských peněz. Největší podíl získá Slaný z Unie na čističku, a to 94 milionů korun.