Díky jednání starosty Martina Hrabánka (ODS) se současnými majiteli areálu, se možná podaří neuvěřitelné. Slaný by totiž mohlo jedinečný areál získat zčásti zpět do svého majetku. Jednu šanci už Slaňáci před časem promarnili, když si město odmítlo vzít na svá bedra starost o park za hubičku. Tehdy byla obava zastupitelů, že by péči o takovou plochu město nemuselo zvládnout.

Starost to pochopitelně bude, ale radost o to větší pro tisíce místních, jelikož zeleně ve městě není nikdy dost. Park u Benaru přitom vždy poskytoval sportoviště na tenis, hřiště s kolotoči a prolézačkami pro nejmenší, bazén a brouzdaliště i minigolfové hřiště. To všechno by místní mohli mít už co nevidět zpátky.

„Současný stav parku mě trápí a myslím, že nejsem sám. Nechci to tak nechat, tak jsem několikrát jednal s majitelem a mám na stole dohodu na darování nemovitosti částečně tvořící areál Přibylovy vily a parku, o celkové výměře cca 2,6 ha. Na přiložených fotografií je vidět, co bychom mohli získat darem. Uvidíme, jestli ve středu 5. září od 16 hodin zastupitelstvo schválí můj materiál. Moc děkuji kolegyním Martině Prokešové, Markétě Růtové a Vlaďce Bednaříkové, které mi při jednáních pomáhaly,“ říká starosta Martin Hrabánek.

Zda u zastupitelů starosta narazí nebo se setká s pochopením, se uvidí ve středu. V každém případě by i veřejnost měla ale do budoucna počítat s tím, že by bylo dobré přiložit ruku k dílu. Skvělým příkladem jsou například Velvary. Podobně rozhlehlý areál u Malovarského rybníka si dali lidé díky dobrovolnickým víkendovým brigádám dohromady prakticky sami. Nebáli se vzít hrábě, lopaty a motyčky do ruky a prostě si místo zvelebili. Malvaňák se tak stal výborným stmelovacím prvkem i místem k setkávání, kde nechybí dobrá nálada a vždy něco dobrého na zub z domácích kuchyní velvarských hospodyněk.