Kvůli tomu, že se navíc voda z bazénů ztrácí a provoz plovárny se tak stává neekonomickým, rozhodlo už před časem vedení města o komplexní rekonstrukci celého areálu.

Zastupitelé už v minulých letech zvažovali hned několik řešení, zda jít nákladnou nebo úspornější cestou a na jak dlouho bude provoz areálu kvůli tomu omezen. Jak potvrdil aktuálně starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS), odborníci nyní již pracují na projektové dokumentaci. Podle všeho by rekonstrukce měla být rozdělena na několik etap a modernizace areálu přijde na desítky milionů korun. Město by rádo k těmto účelům využilo i některý dotační titul.

„Zda začne rekonstrukce letos, nebo příští rok, zatím není jasné. Až po dokončení dokumentace bude možné určit i rozdělení prací na etapy. Nechceme dělat vše najednou, abychom, pokud možno, neomezili provoz koupaliště," uvedl starosta.

Další setkání s občany uspořádala radnice v hostinci U Kulatý báby.
Zástupci Kladna diskutovali s občany o Bukovce a Podprůhonu

Výjimku měla plovárna i v loňském roce. Město tehdy investovalo do oprav schodišť, žebříků atd.

Co se týká historie slánské městské plovárny, byla postavena už počátkem dvacátého století. Pro její vznik bylo tehdy zvažováno celkem patnáct lokalit, přičemž byl zapotřebí dostupný zdroj vody. Zvítězila alternativa v sousedství Červeného rybníka a stejnojmenného potoka. Plovárna byla však postavena na bažině, proto byly už od začátku problémy se stabilitou den van, která se trhala. I z tohoto důvodu byla dna před mnoha lety vyztužena silnými měděnými pláty.

Sobotní den Husitských slavností ve Slaném.
Slaný bylo po dva dny v obležení Husitů
Poznáte, z jaké obce vám snímky přinášíme dnes?
FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kladensku?