Jelikož plovárna byla počátkem minulého století postavena na mokřině, problémy se stabilitou dna zde byly odjakživa. Před jejím posledním uzavřením a rekonstrukcí bazénové vany dokonce praskaly a ztrácela se v nich voda. Problém bohužel nebyl zažehnám ani v současnosti. Podle techniků se při aktuálním dokončování nerezových bazénů objevil posun půdního podloží nad stanovenou toleranci. Jakmile stavbaři pojali podezření na možný technický problém, povolali geodety a provedli kontrolní zaměření.

"Zaměření potvrdilo sedání bazénových těles a jejich pohyb. Během příštího týdne napustíme bazénové vany a budeme sledovat chování podloží. Další nutností jsou geologické průzkumy a stabilizační opatření," vysvětlil Daniel Lipert, vedoucí projektu ze společnosti Metrostav DIZ a dodal: „Po jednání se statiky a geology, kteří byli na stavbu přizváni, provedeme geologické vrty do hloubky 6 metrů, abychom zjistili stav základové půdy. Po obdržení výsledků průzkumů stanovíme další opatření pro stabilizaci bazénových těles."

Na základě uvedených zjištění byla společnost Metrostav DIZ nucena přijmout bezpečnostní opatření a přerušit práce na částech stavby, které jsou pohyby bazénových těles dotčeny. Jedná se o zpevněné plochy, dokončení laminátových prvků, osazení atrakcí a některé další činnosti.

„Velmi mne mrzí, že se tolik očekávané otevření plovárny oproti původním předpokladům posouvá. Bohužel, důvody jsou opodstatněné a bezpečnost je na prvním místě. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o jednu z největších investic města v částce dosahující 130 miliónů korun, je kvalitní provedení pro budoucí provoz nejdůležitější. Doufám, že se nám technické problémy podaří brzy vyřešit a stavba bude pokračovat ke zdárnému konci,“ uvedl starosta města Martin Hrabánek.

close Rekonstrukce slánské plovárny se o něco protáhne. Prvního srpna otevřena nebude. info Zdroj: Deník/Kateřina Nič Husárová zoom_in Rekonstrukce slánské plovárny se o něco protáhne. Prvního srpna otevřena nebude.

Rekonstrukce a modernizace plovárny spočívá ve vybudování velkého bazénu s relaxační a sportovní částí a dále dětského brouzdaliště. V relaxační části jsou plánované odpočinkové lavice a lanová síť s pontony na přelézání. Sportovní část bude tvořena 4 dráhami o délce 25 metrů. Hloubka vody velkého bazénu bude 130 – 160 cm. Součástí je též tobogán a jedna třídráhová skluzavka.

V brouzdališti pro nejmenší děti je počítáno s malou skluzavkou, vodním hříbkem či zvířátkem. Hloubka vody v brouzdališti bude 0- 40 ccentimetrů a voda bude vyhřívána. Oba bazény včetně všech prvků budou z nerezové oceli, což zajistí delší životnost.

Součástí rekonstrukce je výstavba nového objektu, který bude sloužit jako zázemí pro plavčíky, návštěvníky a obsluhu kiosku. Bude zde umístěna i rozsáhlá bazénová technologie zajišťující bezproblémový provoz plovárny. S ohledem na šetrnost k životnímu prostředí budou bazény zásobovány vodou z vrtů, které jsou umístěny přímo v areálu koupaliště. Připraven bude také nový pokladní a vstupní systém či převlékací boxy.

Stavba byla zahájena v srpnu 2023. Výše investice dosahuje okolo 130 milionů Kč bez DPH. Původně měly stavební práce skončit 31. července letošního roku.