Jednou z alternativ je již několikrát zmiňovaný úsporný model, kdy by více než 15tisícové město Slaný vystačilo pouze se starostou a jeho jedním zástupcem. Tato varianta je prý ale spíše nevhodná při plnění mnoha úkolů v tak velkém městě.

Horkým kandidátem na obsazení křesla druhého místostarosty je proto nyní radní Martin Hrabánek reprezentující slánskou ODS coby bezpartijní. O tom, kdo zasedne na radnici, rozhodnou až zastupitelé, a to nejdříve 21. září.

Přestože je vše stále jen ve stadiu úvah, koalice Martina Hrabánka již tento týden navrhla. Vzhledem k tomu, že ale v současné době vykonává funkci ředitele 3. základní školy ve Slaném, nebude to ani pro něj snadné rozhodnutí.

“Jsem rád za důvěru, kterou jsem od kolegů dostal. Je velmi předčasné dělat jakékoli závěry. Škola je takříkajíc moje dítě a nechtěl bych ji nadobro opustit. Pokud by nastala situace, že bych byl zvolen do funkce místostarosty, pověřím svoji zástupkyni dočasným vedením školy. Plně jí důvěřuji, své práci rozumí a je v zařízení déle než já. Ve volném čase bych se škole nadále věnoval,“ řekl Kladenskému deníku Martin Hrabánek.