Přestože uplynulému školnímu roku už včera definitivně odzvonilo, zaměstnancům škol práce zdaleka nekončí. Ve většině zařízení čeká nyní pracovníky generální úklid či dokonce rekonstrukce.

Vše se musí zvládnou tak, aby se žáci mohli vrátit 1. září do pěkného a čistého prostředí. Kromě výuky je důležité pro zdravý vývoj dětí také kvalitní jídlo.

Jestliže platí – jsme to, co jíme, mohou si k velkému úspěchu gratulovat v 1. základní škole ve Slaném Na Hájích.

Rozhodli se zde totiž bojovat proti nezdravému životnímu stylu a obezitě dětí. Kolektiv kuchyně splnil kritéria projektu Zdravá školní jídelna a získal tak certifikát, který informuje zejména rodiče o tom, že jejich děti dostanou to nejlepší – vyvážené a pestré jídlo, které dobře chutná i vypadá.

Školní jídelna při Základní škole Slaný Na Hájích vstoupila do projektu na počátku uplynulého školního roku. Za podpory ředitelky Věry Bělochové a pod vedením vedoucí školní jídelny Elišky Provazníkové pracoval celý kolektiv postupně na krocích, které vedly k získání certifikátu.


Získáním certifikátu se škola zařadila mezi čtyřiadvacet jídelen v České republice, kde myslí na budoucí stravovací návyky dětí a předchází tak jejich obezitě.

V celém Středočeském kraji jsou certifikované pouze dvě jídelny a v rámci kladenského okresu je 1. ZŠ Slaný jediná.