Co se týká mobiliáře, do budovy byly dovezeny nové vitríny na exponáty, nábytek do kanceláří, regály, židle pro návštěvníky, stejně jako dataprojektor s promítacím plátnem a další elektronika, přednášková tabule, výstavní panely či tiskárna.

Obměněny byly i telefonní linky a pořízeny videotelefony. Inventář zakoupilo město v hodnotě zhruba 700 tisíc korun. Nové vybavení získá své pevné místo až po provedení stavebních prací, které by měly zahájit do dvou týdnů.

„Pro zvýšení komfortu návštěvníků byly renovovány také parkety, provedena výmalba a instalována nová světla. Lidem to zajistí příjemný zážitek a celkově příjemnou atmosféru," řekl ředitel muzea Jan Čečrdle.

Kromě nově vybavených muzejních sálů bude zařízení mít i výtah, jenž konečně splní požadavky na bezbariérovost.
Místostarosta Slaného Jaroslav Hložek potvrdil, že město obdrželo na akci slíbené dotační peníze z regionálního operačního programu. Celková částka je 570 tisíc korun, přičemž investiční dotace 194 tisíc korun.

„Nyní se uskuteční otevírání obálek na dodavatelskou firmu, která to bude stavebně připravovat. Měla by se sejít mimořádná rada, aby schválila či zamítla zájemce ve výběrovém řízení. Když vše rada města schválí a podepíše se smlouva, práce by mohly začít během čtrnácti dnů," upřesnil místostarosta Hložek.

Zmíněné stavební úpravy zahrnují nejen přestavbu interiéru, úpravu celkem tří místností a prostoru pro budoucí výtah, ale i rekonstrukci nádvoří, které je společné pro muzeum a knihovnu.

„Rádi bychom, aby všechny práce byly hotové do konce června, podle plánu. Předem to ovšem nikdo neví," uzavřel ředitel Čečrdle.