Ve hře byly na počátku dvě varianty, zda ponechat klasické koupaliště a nebo jít cestou biotopu. Slaný si proto nechalo vypracovat rozsáhlou studii, která byla na zastupitelstvu podrobně představena.

Klasická varianta nakonec zvítězila, jelikož biotop, který v horkých letních dnech snižuje, mimo jiné, okamžitou kapacitu plovárny, je pro Slaný spíše nevhodný. Ve městě proto zůstane běžné koupaliště s bazénovou chemií.

Přestože podle plánů získá dosavadní plovárna rekonstrukcí na atraktivnosti, jelikož přibudou vodní prvky a zveleben bude i celý areál, velikost vodní plochy, která je nyní okolo 3000 metrů čtverečních, se modernizací zmenší, až o dvě třetiny. To se některým zastupitelům příliš nezamlouvá. I tak návrh prošel. Pro srovnání, podobně velkou vodní plochu má například koupaliště v Neratovicích, kde žije aktuálně okolo 16 tisíc obyvatel, asi jako ve Slaném.

Zastupitelé rozhodovali během jednání i o tom, z jakého materiálu budou vyrobeny nové bazénové vany. Na výběr měli ze standardní plastové bazénové fólie a antikora. Ve finále se přiklonili k nerezovému provedení, které má dvojnásobnou životnost, ovšem, je i nákladnější.

Součástí modernizovaného areálu bude tobogan, přibyde další hřiště na plážový volejbal, skříňky na uložení cenností, pohodlné převlékací kabiny a podobně. "Město by rádo otevřelo plovárnu v příštím roce, ale zahájení první etapy rekonstrukce se bude odvíjet od přepracování projektové dokumentace, kdy dochází k některým dílčím úpravám," uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Podle předběžných odhadů by rekonstrukce venkovní plovárny neměla přesáhnout 60 milionů korun.

Modernizováno bude vše od základu. Zemní práce by měly stát okolo 18 milionů korun. Velký bazén přijde na zhruba 14,5 milionu korun, malý na 4,3 milionu korun. Tobogán bude laminátový a má stát okolo 5,9 milionu korun. Pro příklad, jen lehátka přijdou na více než půl milionu korun, posezení u kiosku bezmála na 200 tisíc korun. Vedení města uvažuje i o jednotném systému vstupného, jaké je aktuálně v krytém aquaparku.

K úspornějšímu provozu upravené plovárny má na druhé straně podle mluvčí slánské radnice Markéty Růtové přispět využití vody ze dvou vrtů přímo v areálu plovárny a použití solární energie k napájení různých technologií.

"Novinkou, která je v úvaze, by mohlo být využití plovárny i mimo plaveckou sezón. Celý areál by se tak mohl stát výletním místem, zázemím pro příměstské tábory, sport a podobně," doplnila Růtová.

Průměrná návštěvnost plovárny je za sezonu kolem 12,5 tisíce lidí. Radnice počítá, že by součástí úprav měl být i kamerový systém, který přispěje k vyšší bezpečnosti, a nové zázemí pro plavčíky.