„Na prvním místě v kategorii jednotlivci nad osmnáct let se v anketě Nejúspěšnější sportovec Slaného za rok 2012 umístil Jan Kouřimský!" prohlásil ve čtvrtek večer moderátor galavečera Aleš Krátoška a Městským centrem Grand ve Slaném se nesl obrovský potlesk na počest úspěšného orientačního cyklisty.

Výsledky prvního ročníku ankety, která hledala nejlepší sportovce Slaného za loňský, jsou známy. Nejprestižnější ocenění získal čtyřicetiletý borec, pro nějž je sport životem. Orientační cyklistice ale podlehl poměrně pozdě, krátce po své třicítce.

Přesto dokázal sklízet úspěchy i na světových kolbištích. Loňským vrcholem pro něj byla účast na světovém šampionátu v Budapešti, kde byl členem vítězné české štafety.

Zklamáním ale pro něj byl závod jednotlivců ve veteránské kategorii. Čtyřicetiletý Jan Kouřimský skončil těsně pod stupni vítězů, když jeho ambice byly rozhodně medailové.

„Zamýšlím se nad tím, jak je možný, že jsem vyhlášen top sportovcem Slaného, když už deset let bydlím v Praze. Před rokem jsem chtěl se sportem přestat a jezdit na kole už jen rekreačně, ale pak mě přijali zde ve SKOB klubu ve Slaném a díky tomu, to tam je, čili tato cena patří také jim," poznamenal vítěz.

Druhá příčka patří vynikajícímu triatlonistovi Tomáši Řenčovi a třetí sportovní střelkyni Kateřině Rouhové. V doprovodném programu galavečera zazpívali Jiří Zonyga a Olga Lounová, diváci mohli sledovat ukázky aerobiku a trialu.

Výsledky jednotlivých kategorií

Jednotlivci dospělí: 1. Jan Kouřimský (orientační cyklistika), 2. Tomáš Řenč (triatlon), Kateřina Rouhová (střelba).

Jednotlivci junioři: 1. Kateřina Asterová (plavání), 2. Eduard Krčmář (plochá dráha), 3. Eva Leskauerová (krasobruslení).

Kolektivy dospělí: 1. SKOB Slaný (orientační cyklistika), 2. AK Slaný (plochá dráha), HK Lev Slaný (lední hokej).

Kolektivy junioři: 1. AK Slaný (plochá dráha), 2. ŠSK Slaný (basketbal), 3. Sokol Slaný (sokolský sport).

Trenéři: 1. Rony Tauš (fotbal), 2. Jiří Jurišta (basketbal), 3. Libor Hovorka (futsal).

Síň slávy: Josef Knespl (fotbal).

Hvězda Deníku dospělí: Roman Čejka (plochá dráha).

Hvězda Deníku junioři: Eduard Krčmář (plochá dráha).


V následujících tištěných vydáních Kladenského deníku najdete i rozhovory s jednotlivými šampiony