Od začátku do 17. prosince se mohli malí slánští čtenáři i jejich doprovod v dětském oddělení městské Knihovny Václava Štecha a v pobočce Na Dolíkách v rámci prosincové činnosti pod názvem Vánoce se blíží podílet na tvorbě barevného papírového řetězu. Akce se setkala se značným zájmem ze strany veřejnosti. Řetěz zdobí nejen dětské oddělení, ale je natažen po obou stranách vstupní chodby knihovny.

Ten nejdelší podle slov knihovnice Jolany Králíčkové měří celých 256 metrů. „Ten vytvořily děti ze školní družiny v Tuřanech. Druhý stometrový byl prací dětí z Dětského domova v Ledcích – Šternberku. S dalšími díly samozřejmě pomohli i samotní čtenáři a návštěvníci oddělení,“ uvedla Králíčková.

Součástí vánoční rukodělné činnosti byla také akce s názvem Chcete udělat dobrý skutek a zároveň udělat radost babičkám a dědečkům, kteří jsou sami v domově důchodců? Pro zájemce z řad malých čtenářů byla v oddělení připravena obří čtvrtka jako přání a tu měly děti svými malůvkami a kresbami možnost vyzdobit.

I když se s blížícími svátky brány různých zařízení uzavírají, slánští kluci a děvčata si nemusejí stýskat, protože v jejich knihovně bude ještě do středy otevřeno. Také mezi svátky je pro ně připraveno i pokračování zábavné Křížovky s vůní Vánoc, za jejíž vyluštění dostanou sladkou odměnu.

Hana Tichá