Počátkem týdne rozebrala těžká technika věž s cimbuřím, která při pohledu na Slaný připomínala zámek Hlubokou. Firma, která zde byty buduje, se zavázala, že postaví repliku věž. Ta bude jen o několik metrů nižší než ta původní, jež ve své době sloužila dokonce jako vodojem pro hašení požárů. První slánská přádelna v Oualově ulici totiž kdysi vyhořela do základů.
První zkolaudované byty, které vyrostly za jediný rok na místě bávalé přádelny, si tento měsíc mohou zájemci prohlížet při Dnech otevřených dveří. Zhruba šedesátimetrový byt 2+kk v někdejším Benaru můžete koupit za 4,78 milionu korun.
Podle makléře Petra Hrubého z realitní kanceláře Absoluta Real, která je exkluzivním prodejcem bytů z projektu Verde Slaný, bylo v první fázi postaveno 41 bytů různých velikostí. Parkovací stání jsou zajištěna před domem.
Cenové rozpětí nabízených bytových jednotek je od tří do deseti milionů korun. Nejmenší byty mají podlahovou plochu přes šestadvacet metrů čtverečních, největší přes devadesát metrů. Zájemci mohou zvolit i byty s terasou nebo s vlastní předzahrádkou.
Stavitelé uvažovali i o přestavbě původních továrních budov, z toho ale nakonec sešlo. Jediné co z někdejšího Benaru zůstane, je městská Kumpánova zahrada, kterou Slaný postupně revitalizuje a byla jí navrácena prvorepubliková podoba. Za tento počin město sklidilo hlavní cenu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2022. Mimo to na rekonstrukci čeká i vila někdejšího továrníka Ferdinanda Přibyla v zahradě přádelny, která získala ochranu památkářů a město ji bude rekonstruovat v dalších letech.