V republikovém finále soutěže Mistry s mistry 2015 vyhrál tým děvčat v kategorii fitness aerobik 14 až 16 let, úspěšná byla i sehraná parta také ve fitness stepu 17 a více let. Všechny týmy součtem umístění za celou sezonu postoupily do vyšší výkonnostní třídy.

Plaketu za vítězství převzaly cvičenky při galavečeru konaném v Hotelu Hejtmanský dvůr ve Slaném z rukou jeho marketingové ředitelky Jany Hůlové.

Jak řekla Kladenskému deníku šéfka vítězného týmu Andrea Kinzlová, v současné době jsou jediným klubem ve Slaném, který se věnuje závodnímu aerobiku.

„V roce 2015 jsme se zúčastnily republikového finále soutěže Mistry s mistry, do kterého se postupuje na základě pěti závodů, které se konají v různých městech po celé republice. Ve finále děti našeho klubu získaly tři zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile v jednotlivých kategoriích,“ říká cvičitelka.

Nejúspěšnějšího sportovce Slaného v kategorii mladý kolektiv pro rok 2015 vyhrál tým, který spolu cvičí čtvrtým rokem. Obhájil tak prvenství z předchozího roku. Jsou to děvčata ve věku čtrnáct a patnáct let. Po vítězství v několika postupových závodech následovalo vítězství v republikovém finále.

V klubu jsou i další úspěšné děti v mladších věkových kategoriích. Například devítiletá Zorka Kučerová, která v kategorii jednotlivkyň vyhrála republikové finále, a to už druhým rokem. Jak připomněla Andrea Kinzlová, zástupce mají i v kategorii nejmladších mužů. Je to bratr úspěšné Zorky, Martin Kučera. Je mu deset roků. V republikovém finále skončil na druhém místě rovněž ve sportovním aerobiku.

Práce je stále dost a jak přiznaly členky týmu při slavnostním vyhlášení, trénují i o víkendech. U šampionů se to předpokládá, že nejsou zvyklé zahálet. Nyní se děvčata už pilně připravují na nadcházející sezonu.

„V březnu začíná koloběh soutěží po jednotlivých městech republiky. Je to pět postupových závodů a deset nejlepších jde do finále, které bude v začátkem června v Praze,“ dodala trenérka.

Přestože o sobě trenérka Andrea jen velmi nerada mluví a preferuje výhradně úspěchy svých svěřenců, sama patří mezi špičkové závodnice, které dokázaly uspět i na poli mezinárodním. V roce 2013 se stala dokonce mistryní světa ve sportovním aerobiku.

Andrea Kinzlová

Pochází z Kladna, je ze sportovní rodiny a pohybu se věnuje od čtyř let. Roky tancovala. Aerobik dělá od 11 let. Jako cvičitelka působí od roku 2011. Letos ji navíc čekají státnice na vysoké škole obor cestovní ruch.