Z celkového počtu 51 měst celé ČR se Slaný umístilo na 11. místě a patřilo mezi nejaktivnější města co do počtu registrovaných účastníků, ale i v počtu ušlých nebo uběhnutých kilometrů. Celkem 176 jednotlivců a 25 týmů, v různých věkových kategoriích, reprezentovalo město Slaný.

Společně nebo jednotlivě naběhali či nachodili účastníci úctyhodných 41 886 km. Starosta Martin Hrabánek pogratuloval vítězům za vzornou reprezentaci města a spolu s ředitelkou Infocentra pod Velvarskou branou ocenil účastníky za jejich neuvěřitelné výkony a předal hodnotné ceny.

„V době nemožnosti využívat sportoviště zůstaly chůze, běh nebo Nordic Walking jedněmi z mála pohybových aktivit, které bylo možné provozovat, a tak přirozeně posilovat obranyschopnost, proto jsem rád udělil záštitu nad touto akcí a účastníky,“ uvedl starosta Hrabánek.

„Účelem akce však nebylo porvat se o umístění, ale uvědomit si, jak zdánlivě obyčejná chůze vymizela z našich aktivit a jak snadné je se k ní vrátit a udělat každý den něco pro svoje zdraví,“ uvedla Zoja Kučerová, ředitelka Infocentra pod Velvarskou branou, a dále doplnila, že výzva zároveň podpořila zájem lidí o turistiku v jejich nejbližším okolí.

Nejlepší slánské týmy: 1. místo – Minor team (2 693 km a celorepublikově 1. pořadí); 2. místo – DDM Ostrov (1 778 km – celkově 5. pořadí)

Pořadí ženské kategorie, jednotlivci: 1. místo – Tereza Ševčíková (1 379 km); 2. místo – Karina Balšánková (1 100 km); 3. místo – Markéta Thunová (414 km).

Pořadí mužské kategorie, jednotlivci: 1. místo – Jiří Kos; (1 313 km); 2. místo – Karel Hejcman; (1 021 km); 3. místo – Zdeněk Zemek (534 km).

Slaný se zapojí znovu letos na podzim s heslem, „My vám to osolíme!“.